00:07

Indian Wells: Maria Sakkari, invinsa de Viktorija Golubic Karolina Pliskova si Bianca Andreescu, in turul trei (Rezultatele zilei)

Maria Sakkari, semifinalista la Roland Garros si la US Open, a fost eliminata in turul doi al competitiei de la Indian Wells. A sasea favorita a cedat in trei seturi, scor 5-7, 6-3, 6-2, in fata elvetiencei Viktorija Golubic. Mai departe merg nume importante precum Karolina Pliskova cap de serie nr. 1), Barbora Krejcikova 3), Angelique Kerber 10), Ons Jabeur 12), Cori Gauff 15), Bianca Andreescu 16) sau Anett Kontaveit 18). continuă pe Hotnews

Indian Wells: Fosta finalista de Roland Garros, eliminata surprinzator in turul intai

Marketa Vondrousova a parasit turneul de la Indian Wells inca din runda inaugurala, fosta finalista de la Roland Garros 2019) fiind invinsa de Viktorija Golubic, ocupanta a locului 46 in lume. Lucrurile nu au stat mai bine nici pentru Kim Clijsters: fosta lidera mondiala fiind eliminata din turul intai.

Emma Raducanu, invinsa la Indian Wells. Unde considera ea ca a gresit

Emma Raducanu a pierdut primul meci de tenis dupa ce a castigat US Open 2021. Jucatoarea de tenis care ocupa locul 22 in WTA s-a bucurat de un succes enorm, dar a fost eliminata in turul 2 de la Indian Wells de catre Aliaksandra Sasnovich. Emma Raducanu, infranta de Aliaksandra Sasnovich Emma Raducanu este o .

Emma Raducanu, invinsa in turul 2 la Indian Wells. A fost doar un balon de sapun?

Mult asteptatul duel dintre Simona Halep si Emma Raducanu se amana pentru un alt turneu.

Surpriza zilei la Indian Wells: Garbine Muguruza, eliminata in turul al doilea

Garbine Muguruza, a cincea favorita a competitiei, a fost eliminata in turul doi al competitiei de la Indian Wells turneu de categorie WTA 1000). Iberica a fost invinsa in doua seturi de Ajla Tomljanovic.

Emma Raducanu, explicatii dupa eliminarea de la Indian Wells: Probabil ea a fost condusa cu 4-2 de sute de ori

Invinsa categoric de Aliaksandra Sasnovich 2-6, 4-6) in turul secund al turneului WTA 1000 de la Indian Wells, Emma Raducanu a declarat ca diferenta a fost facuta de experienta adversarei, care a reusit sa isi puna mai bine in aplicare planul de joc.

VIDEO Emma Raducanu, infrangere surprinzatoare - A ratat duelul cu Simona Halep din turul trei de la Indian Wells

Mult asteptata intalnire dintre Simona Halep si Emma Raducanu se amana, dupa ce sportiva britanica a fost invinsa categoric de jucatoarea clasata pe locul 100 in ierarhia mondiala in turul al doilea de la Indian Wells.

Halep si Ruse eliminate in optimi la Indian Wells

Perechea formata din Simona Halep si Elena-Gabriela Ruse a parasit competitia de dublu a turneului WTA 1000 de la Indian Wells, California.

VIDEO Indian Wells: Daniil Medvedev s-a calificat in turul al treilea (Rezultatele zilei)

Daniil Medvedev, principalul favorit al turneului de la Indian Wells, s-a calificat in turul al treilea al competitiei ATP Masters 1. 000, dupa ce a trecut, sambata, de americanul Mackenzie McDonald.

Indian Wells: Simona Halep si Gabriela Ruse, eliminate in optimile probei de dublu Au castigat setul secund revenind de la 1-5

Perechea formata din Simona Halep si Elena-Gabriela Ruse a fost eliminata in optimile de finala ale probei de dublu de la Indian Wells.

Indian Wells: Cand va avea loc meciul Simonei Halep cu Aliaksandra Sasnovich Sorana Cirstea, duel cu Elina Svitolina

Organizatorii de la Indian Wells au anuntat programul zilei de duminica, iar pe Stadium 2 va avea loc partida dintre Simona Halep si Aliaksandra Sasnovich.

actualitate, 00:07