01:05

Halep zburda pe zgura de la Stuttgart! Victorie fara emotii in primul meci jucat dupa o pauza de aproape o luna de zile

Din cauza accidentarii de la umar, Simona Halep a plecat in Germania fara sa aiba certitudinea ca va putea juca, insa prestatia ei din primul meci a fost una impresionanta. continuă pe Adevărul

Simona Halep, in sferturi dupa o victorie fara emotii (6-1, 6-3 vs Marketa Vondrousova)

Revenita pe teren dupa o pauza de cateva saptamani, Simona Halep a jucat aproape perfect impotriva Marketei Vondrousova 20 WTA). Serviciul romancei s-a aflat la mare inaltime a pierdut un singur punct cu al doilea - o dubla greseala in ultimul game al partidei), iar a doua favorita a turneului de la Stuttgart s-a impus cu 6-1, 6-3, dupa 56 de minute de joc, si s-a calificat in sferturile competitiei.