06:30

Preliminarii Liga Europa: Petrolul - Flamurtari 2-0. La un pas de turul al treilea

Petrolul s-a impus cu 2-0 in meciul impotriva albanezilor de la Flamurtari, din turul al doilea preliminar al Ligii Europa. Partida tur s-a disputat pe stadionul Ilie Oana, din Ploiesti, urmand ca returul sa fie jucat in Albania. continuă pe România Liberă

Liga Europa: Petrolul - Flamurtari 2-0! Lupii galbeni au jucat slab, dar s-au trezit in finalul meciului

Nepomuceno si Toto Tamuz au adus victoria Petrolului in meciul cu albanezii, cu doua goluri marcate in minutele 77 si 83.

LIVE EUROPA LEAGUE Petrolul-Flamurtari (19:30) si CFR Cluj-FK Jagodina (20:30)

Onlinesport transmite LIVE TEXT cele doua meciuri disputate de Petrolul Ploiesti si CFR Cluj in prima mansa a turului II al Europa League. Petrolul-Flamurtari 19:30) si CFR Cluj-FK Jagodina 20:30) sunt transmise minut cu minut in modulul livetext.

Victorie a la Razvan Lucescu: Petrolul-Flamurtari 2-0

Petrolul a castigat prima mansa a confruntarii cu Flamurtari, scor 2-0, contand pentru turul secund preliminar al Europa League. Echipa lui Razvan Lucescu s-a impus pe final, prin golurile lui Nepomuceno si Toto Tamuz, la capatul unui meci in care principala contracandidata la titlu din acest an, asemeni Stelei, nu a convins in fata albanezilor.

actualitate, 06:30