14:30

Satmareanul Florin Curileac a cucerit medalia de aur la Campionatul European de Karate din Verona:Ma bucur ca s-a cantat imnul Romaniei pentru mine

Florin Curileac, de la CSM Satu Mare, a obtinut primul loc la Campionatul European de Karate de la Verona, la categoria veterani A 35-40 de ani), la kumite shobu sanbon. continuă pe Adevărul

VIDEO Romania s-a calificat la Campionatul European de handbal feminin. Elevele lui Gheorghe Tadici au facut spectacol la Baia Mare

Cu sase jucatoare de la HCM Baia Mare, nationala Romaniei de handbal feminin a surclasat Belarusul in cea de-a doua partida din dubla de calificare la Campionatul European de handbal feminin. Romania s-a impus cu scorul de 32-20 si si-a asigurat prezenta la europeanul din luna decembrie.

HANDBAL. Romania spulbera Belarus si se califica la Campionatul European

Nationala de handbal feminin a Romaniei a invins cu 32-20 reprezentativa similara a Belarusului si, cu o dubla victorie in cele doua manse ale barajului, s-a calificat la Campionatul European ce va avea loc in decembrie 2014.

Romania a spulberat Belarus si s-a calificat la Campionatul European 2014

Un roman s-a clasat pe locul al doilea la Campionatul European de Pizza din Italia

Romanul Silviu Munteanu, pizzetar din Collefero provincia Roma, Lazio), s-a clasat pe locul al doilea la Campionatul European de Pizza Coppa Italia, Pizza di qualita, organizat in zilele de 9 si 10 iunie in.

Scrima: Echipa feminina de spada a Romaniei a obtinut medalia de aur, in fata Rusiei, la Campionatul European

Echipa feminina de spada a Romaniei, din care fac parte Ana Maria Branza, Simona Pop, Simona Gherman si Maria Udrea, a castigat, joi, medalia de aur la Campionatele Europene de la Strasbourg Franta), invingand cu scorul de 38 la 34 concurentele din Federatia Rusa, relateaza AFP.

Handbal (f): Romania a invins Belarus si s-a calificat la Campionatul European

Nationala de handbal feminin a Romaniei a invins, duminica, la Baia Mare, reprezentativa Belarusului, in ultimul meci din grupa 6 preliminara, cu scorul de 32-20 15-6) si s-a calificat la turneul final al Campionatului European din luna decembrie, informeaza Mediafax.

Romania s-a calificat la Campionatul European de handbal feminin

Calificare fara emotii pentru nationala feminina la turneul final al Campionatului European din luna decembrie, competitie gazduita de Croatia si Ungaria.

actualitate, 14:30