01:05

Simona Halep, explicatii dupa esecul de la Australian Open. Cum le raspunde criticilor

Simona Halep a declarat ca a fost mai dezamagita cand a fost eliminata in primul tur la turneul de la Wimbledon, de anul trecut, decat acum, cand a pierdut in aceeasi faza la Australian Open. Simona Halep a. continuă pe Antena3

LIVE Simona Halep debuteaza marti dimineata Australian Open (10:00)

Simona Halep, a doua favorita a turneului feminin de la Australian Open, va debuta in competitia de la Antipozi marti dimineata sesiunea de seara la Melbourne).

Simona Halep debuteaza marti dimineata Australian Open

Simona Halep ramane motivata lui Australian Open. Se gandeste la Fed Cup

Dupa ratarea de la Australian Open, unde a fost eliminata in chiar primul tur de chinezoaica Shuai Zhang, o jucatoare venita din calificari, Simona Halep a revenit in Romania si se gandeste deja la intalnirea cu Cehia din Fed Cup.

Halep explica invingerea la Australian Open

Jucatoarea de tenis Simona Halep a explicat, joi, la intoarcerea in tara, ca a fost eliminata de la turneul Australian Open prin problemele cu stomacul, tendonul si raceala cu care s-a confruntat in ultima perioada.

CALCULE Trei jucatoare o pot detrona pe Simona Halep de pe locul 2 mondial la Australian Open

Eliminarea suferita in primul tur la Australian Open o pun pe Simona Halep intr-o pozitie vulnerabila in clasamentul WTA, la finalul turneului de Mare Slem de la Melbourne.

Halep a pierdut, dar romancele se lupta la Australian Open: programul complet al zilei de miercuri la Melbourne

Simona Halep 2 WTA), Irina Begu 31 WTA) si Andreea Mitu 96 WTA) au parasit competitia, insa primul turneu de Grand Slam al anului va continua pentru alte trei sportive din Romania.

VIDEO Simona Halep vs Shuai Zhang: Cifrele unei infrangeri categorice - Lacunele din jocul Simonei

Simona Halep a parasit prematur Australian Open in turul intai), competitie unde in urma cu un an reusise cea mai buna performanta - calificarea in sferturi. Favorita numarul doi, Halep a fost dominata serios de numarul 133 WTA, Shuai Zhang. Cifrele partidei de pe Margaret Court Arena vorbesc clar despre lacunele din jocul Simonei. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Halep vs Zhang.

Ce planuri are Simona Halep dupa eliminarea de la Australian Open

Jucatoarea Simona Halep, locul 2 WTA, eliminata in primul tur al Australian Open, a declarat ca intentioneaza sa participe atat la turneul de la Dubai, din 15-20 februarie, cat si la Qatar Open de la Doha, din 21-27 februarie, dupa ce anul trecut a ales doar una dintre cele doua competitii, informeaza Mediafax.

Ce planuri are Simona Halep, dupa eliminarea de la Australian Open

Ilie Nastase, mesaj pentru Simona Halep dupa infrangerea de la Australian Open

Ilie Nastase a reactionat dupa infringerea Simonei Halep din turul 1 de la Australian Open in fata chinezoaicei Shuai Zhang, scor 4-6, 3-6. Trebuie sa stea deoparte o perioada si o sa-si revina. S-a adunat.