21:30

Simona Halep a stabilit recorduri negative in 2021. Ce s-a intamplat cu fostul lider mondial

Playtech Playtech,

Simona Halep a stabilit recorduri negative in 2021. Fostul lider mondial s-a confruntat cu cel mai negru sezon din cariera ei. Unul pe care l-a inceput de pe locul 2 in ierarhia WTA. Dar accidentarea suferita in luna mai, la gamba, a dat peste cap toate planurile pe care Halep le avea. Fortata sa ia . continuă pe Playtech

Anett Kontaveit a invins-o pe Simona Halep si a castigat turneul Transylvania Open 2021

Finala turneului de tenis WTA 250 Transylvania Open, desfasurat la Cluj Napoca, a fost castigata de sportiva estona Anett Kontaveit, care a dispus de Simona Halep, in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-3.

Cum a reusit Simona Halep sa ii ia fata Soranei Cirstea. WTA a facut anuntul

Cum a reusit Simona Halep sa ii ia fata Soranei Cirstea. Fostul lider mondial a reusit sa ajunga in prima sa finala in acest an. Nu a fost suficient pentru ca Simona sa iasa din top 20, ocupand acum abia locul 22. Ea va participa, daca problemele medicale ii vor permite, si la turneul de .

Simona Halep a iesit din Top 20 WTA dupa 8 ani. Ce se intampla acum!

Simona Halep a iesit din Top 20 WTA dupa 8 ani. Ce inseamna acest lucru? Romanca nu se mai numara acum, conform clasamentelor oficiale, in topul celor mai bune 20 de tenismene din lume. Iata ce se va intampla de acum! .

Adversare de top pentru Simona Halep la WTA Linz - Emma Raducanu si Sorana Cirstea, printre capii de serie

Simona Halep a anuntat ca va participa la turneul de la Linz, iar sportiva noastra va fi cap de serie numarul doi. Pe lista favoritelor se afla nume cunoscute din circuitul mondial, iar Sorana Cirstea va fi a sasea favorita de la Upper Austria Ladies Linz.

PERFORMANTA: 8 ANI LA CEL MAI INALT NIVEL Simona Halep a iesit din Top 20 WTA

Cea mai de succes jucatoare de tenis din tara noastra, Simona Halep 30 de ani), a iesit din topul primelor 20 de jucatoare ale lumii, dupa opt ani de prezenta neintrerupta.

Simona Halep, mesaj pentru sotul ei de pe terenul de tenis: iti multumesc ca esti in viata mea!

Simona Halep a ratat ultima sansa de a castiga un titlu in 2021. Fostul lider mondial a pierdut finala de la Transylvania Open, in fata sportivei estone Anett Kontaveit. in ciuda infrangerii, Simona Halep a avut o reactie pozitiva si a spus ca se bucura ca a ajuns in finala.

Finala Transylvania Open 2021. De la ce ora joaca Simona Halep impotriva lui Anett Kontaveit + Cotele de la casele de pariuri

Simona Halep 30 de ani, 18 WTA), principala favorita de la Transylvania Open, turneul de tenis de 250 de puncte WTA de la Cluj-Napoca, va juca duminica in finala, impotriva estoniencei Anett Kontaweit 25 de .

Simona Halep, in finala Transylvania Open: Demonstratie de tenis cu Marta Kostyuk (6-0, 6-1)

Simona Halep a dominat de-o maniera categorica partida cu Marta Kostyuk, sportiva noastra cedand un singur game 6-0, 6-1) la capatul unui meci care a durat 62 de minute. Halep s-a calificat en fanfare in prima finala de turneu WTA din 2021: va lupta pentru trofeu cu una dintre cele mai in forma jucatoare ale momentului - Anett Kontaveit. Simona Halep si tactica castigatoare din meciul cu Marta Kostyuk - Cum va fi finala cu Anett Kontaveit .

Noi probleme pentru Simona Halep la Transylvania Open. De ce a pierdut finala, de fapt

Noi probleme pentru Simona Halep la Transylvania Open. Fostul lider mondial a reusit sa joace prima sa finala din acest an. Halep a fost invinsa, insa, in ultimul act al turneului de la Cluj, de estonianca Anett Kontaveit, scor 2-6, 3-6. Desi a avut, in general, o prestatie buna, Simona Halep a fost chinuita de .

Simona Halep a pierdut finala Transylvania Open

Simona Halep a pierdut finala Transylvania Open in fata lui Anett Kontaveit. Jucatoarea din Estonia s-a impus cu 6-2, 6-3. Simona Halep a pierdut finala Transylvania Open Simona Halep va parasi top 20 WTA incepand de luni, 1 noiembrie, dupa mai bine de 8 ani in care s-a numarat constant printre cele mai bune jucatoare .