01:05

Unspe Metri. Radu Banciu, despre Jelena Ostapenko: Romanul nu stie sa ii spuna talentului inteligenta (VIDEO)

Radu Banciu si Dan Bara au comentat in editia de luni a emisiunii Unspe Metri principalele doua evenimente sportive ale weekendului, si anume infrangerea Simonei Halep in fi. continuă pe B1

Radu Banciu, despre finala Simonei Halep: Televiziunile au pierdut cu meciul, audienta nu a atins asteptarile (VIDEO)

Radu Banciu a comentat in editia de duminica seara a emisiunii Lumea lui Banciu finala de Grand Slam de la Roland Garros dintre Simona Halep si Jelena Ostapenko, remarcand ca audientele nu au fost pe m.

Radu Banciu, despre dosarul Mineriada: Cu cat va fi mai sanatos nea Ion de aici inainte, cu atat sunt sanse mai mari sa-si ispaseasca condamnarea (VIDEO)

Radu Banciu a vorbit in editia de marti a emisiunii Lumea lui Banciu despre faptul ca procurorii de la Parchetul Militar au trimis in judecata dosarul Mineriadei din 1990.

Radu Banciu: Ostapenko a castigat meritat in fata lui Halep. E victoria tenisului impotriva amatorismului, a trandaviei pe teren. Halep n-a indraznit nimic, n-a avut tupeu, n-a avut carisma (VIDEO)

Simona Halep a fost invinsa de letona Jelena Ostapenko in finala turneului de la Roland Garros, fapt care l-a bucurat pe Radu Banciu. in opinia acestuia, victoria lui Ostapenko in fata lui.

Ce a declarat Jelena Ostapenko despre Simona Halep, dupa ce a castigat finala la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul patru mondial, a fost invinsa de letona Jelena Ostapenko 47 WTA) cu 4-6, 6-4, 6-3, sambata, in finala turneului de la Roland Garros, al.

SIMONA HALEP-JELENA OSTAPENKO LIVE VIDEO. FABULOS in SIMONA HALEP-JELENA OSTAPENKO LIVE VIDEO

SIMONA HALEP-JELENA OSTAPENKO LIVE VIDEO Jucatoarea letona de tenis Jelena Ostapenko, adversara romancei Simona Halep in finala feminina de la Roland Garros, are calitatile unei campioane, a .

SIMONA HALEP-JELENA OSTAPENKO LIVE VIDEO. O noua sansa pentru Halep in SIMONA HALEP-JELENA OSTAPENKO LIVE VIDEO

Simona Halep vs. Jelena Ostapenko 6-4, 4-6, 3-2

ACTUALIZARE 17:38 Jelena Ostapenko o invinge pe Halep in setul al doilea, cu scorul de 6-4. Sportiva letona a reusit o revenire spectaculoasa, dupa ce Simona Halep a condus-o cu 3-0. Urmeaza setul decisiv. *ACTUALIZARE 16:49 Simona Halep castiga primul set al finalei, cu scorul de 6-4 *ACTUALIZARE 16:13 Meciul a inceput, cu Simona Halep la serviciu. Renaut Lichtenstein Franta) arbitreaza din scaun partida. *ACTUALIZARE 16:10 Fostul mare jucator de tenis Mats Wilander a afirmat, la Eurosport: Simona are o experienta superioara, sa vedem daca va sti sa profite de ea. Jelena este la doar a opta participare la un Grand Slam si nu are nimic de pierdut. *ACTUALIZARE 16:01 Simona Halep si Jelena Ostapenko au intrat pe arena Philippe Chatrier ------------ Simona Halep, locul 4 WTA si cap de serie numarul 3, si Jelena Ostapenko, locul 47 WTA, se vor intalni astazi, de la ora 16. 00, in finala turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.

Simona Halep, invinsa in finala de la Roland Garros de Jelena Ostapenko

Sportiva letona a castigat in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-3 ----------- *ACTUALIZARE 18:55 Simona Halep: E dur ca nu am castigat, dar sper sa mai am sansa de a mai ajunge in finala aici si sa ma impun; e visul meu Simona Halep a afirmat astazi, la festivitatea de premiere, ca este trista pentru ca nu a reusit sa castige finala turneului de la Roland Garros si a precizat ca spera sa mai aiba sansa de a castiga trofeul, deoarece acesta este visul sau. *ACTUALIZARE 18:12 Jelena Ostapenko o invinge pe Simona Halep cu scorul de 6-3 in setul decisiv si este noua campioana de la Roland Garros *ACTUALIZARE 17:38 Jelena Ostapenko o invinge pe Halep in setul al doilea, cu scorul de 6-4. Sportiva letona a reusit o revenire spectaculoasa, dupa ce Simona Halep a condus-o cu 3-0. Urmeaza setul decisiv. *ACTUALIZARE 16:49 Simona Halep castiga primul set al finalei, cu scorul de 6-4 *ACTUALIZARE 16:13 Meciul a inceput, cu Simona Halep la serviciu. Renaut Lichtenstein Franta) arbitreaza din scaun partida. *ACTUALIZARE 16:10 Fostul mare jucator de tenis Mats Wilander a afirmat, la Eurosport: Simona are o experienta superioara, sa vedem daca va sti sa profite de ea. Jelena este la doar a opta participare la un Grand Slam si nu are nimic de pierdut. *ACTUALIZARE 16:01 Simona Halep si Jelena Ostapenko au intrat pe arena Philippe Chatrier.

LIVE TEXT. Finala feminina de la Roland Garros, Simona Halep - Jelena Ostapenko. Romanca a castigat primul set, Ostapenko pe al doilea. Simona conduce cu 3-2 in setul decisiv

Simona Halep, locul 4 WTA si cap de serie numarul 3, si Jelena Ostapenko, locul 47 WTA, se vor intalni, sambata, de la ora 16. 00, in finala French Open, al doilea Grand Slam al anului.