17:45

VIDEO Elina Svitolina s-a calificat n sferturi la Roma, dupa ce a pierdut primul set cu 6-0 n fata Dariei Kasatkina

Elina Svitolina si Daria Kasatkina au oferit un meci al contrastelor in optimi la Roma, cele doua trecand intr-o perioada relativ mica de la agonie la extaz si invers. Partida a inceput dezastruos pentru Elina: a pierdut cu 6-0 primul set, iar totul se naruia in mintea sportivei din Ucraina. A ajutat-o insa Daria sa revina in meci a pierdut mult la capitolele concentrare, viteza si inspiratie), iar Svitolina a intors soarta partidei 0-6, 6-3, 6-2 dupa o ora si 36 de minute). continuă pe Hotnews

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roma, dupa retragerea americancei Madison Keys

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie 1, s-a calificat joi in sferturile turneului WTA de la Roma, dotat cu premii de 2. 000 euro, datorita abandonului americancei Madison Keys, cap de serie 13,.

Revenire fantastica pentru detinatoarea titlui de la Roma! S-a calificat in sferturi dupa ce a pierdut primul set cu 0-6

Elina Svitolina a avut azi un inceput de meci de cosmar, in optimile turneului de la Roma, unde a intalnit-o pe Daria Kasatkina.

Aleksandra Krunic si-a cerut scuze spectatorilor de la Roma dupa ce a nvins-o pe Roberta Vinci si i-a grabit retragerea din activitate

Jucatoarea sarba de tenis Aleksandra Krunic le-a cerut iertare spectatorilor italieni dupa ce a eliminat-o pe favorita acestora, Roberta Vinci, in primul tur la turneul de la Roma. Vinci se va retrage din activitate dupa acest turneu.

actualitate, 17:45