17:30

WTA Miami: Ashleigh Barty si Elina Svitolina, in sferturi - Victorii in trei seturi cu Victoria Azarenka si Petra Kvitova

Optimile turneului de la Miami categorie WTA 1. 000) au debutat cu doua meciuri foarte interesante. Ashleigh Barty favorita 1) si Elina Svitolina 5) s-au calificat in sferturi, dupa ce au obtinut victorii in trei seturi cu Victoria Azarenka 14), respectiv Petra Kvitova 9). continuă pe Hotnews

WTA Miami: Ashleigh Barty, Elina Svitolina, Aryna Sabalenka, Petra Kvitova si Victoria Azarenka, in optimi

Ashleigh Barty 1), Elina Svitolina 5), Aryna Sabalenka 7), Petra Kvitova 9) si Victoria Azarenka 14) si-au respectat statutul de favorite la turneul de categorie WTA 1. 000 de la Miami si s-au calificat in optimile competitiei din Florida.

WTA Miami: Campioana de la Roland Garros, eliminata de locul 338 mondial

Iga Swiatek, ultima campioana de la Roland Garros, a parasit competitia de la Miami in turul al treilea. Poloneza a fost depasita in trei seturi, scor 6-4, 2-6, 6-2, de Ana Konjuh Croatia, locul 338 WTA).

WTA Miami: Cand va avea loc meciul dintre Simona Halep si Anastasija Sevastova

Organizatorii de la Miami Open au anuntat programul zilei de sambata n. r. 27 martie), una in care va avea loc si partida dintre Simona Halep 3 WTA) si Anastasija Sevastova Letonia, 57 WTA).

WTA Miami: Sorana Cirstea, invinsa in trei seturi de Anett Kontaveit

Aventura Soranei Cirstea la turneul de la Miami a fost una scurta: jucatoarea clasata pe locul 66 WTA s-a oprit in turul doi.

WTA Miami: Simona Halep si Angelique Kerber, in turul doi al probei de dublu dupa ce au eliminat principalele favorite

Perechea Simona HalepAngelique Kerber RomaniaGermanina) s-a calificat in turul secund al turneului WTA 1. 000 de la Miami.

WTA Miami: Monica Niculescu, eliminata in turul intai al probei de dublu

Perechea Monica NiculescuAnna Blinkova RomaniaRusia) a fost eliminata in turul I al turneului WTA 1. 000 de la Miami.

WTA Miami: Kiki Bertens, eliminata in turul doi Osaka, Pliskova si Muguruza merg mai departe

Kiki Bertens, a zecea favorita de la Miami, a fost invinsa categoric, vineri, scor 6-2, 6-1, de rusoaica Liudmila Samsonova, in turul doi al acestei competitii. Naomi Osaka cap de serie nr. 2), Karolina Pliskova 6) si Garbine Muguruza 12) s-au calificat in runda urmatoare.

actualitate, 17:30