21:15

Roland Garros: Rafael Nadal, in sferturi dupa o noua victorie in trei seturi

Rafael Nadal s-a calificat in sferturile Grand Slam-ului de la Paris, dupa ce l-a invins pe Juan Ignacio Londero, scor 6-2, 6-3, 6-3, dupa doua ore si 13 minute de joc. in turul urmator, ibericul se va duela cu invingatorul partidei dintre Kei Nishikori 7 ATP) si Benoit Paire 38 ATP). continuă pe Hotnews

Marii favoriti care au evoluat vineri la Roland Garros si-au respectat statutul si au trecut in faza urmatoare a competitiei. Rafael Nadal 2) l-a eliminat pe belgianul David Goffin 26), Roger Federer 3) a trecut in minimum de seturi de norvegianul Casper Ruud, iar Kei Nishikori a castigat un meci maraton de patru ore si 29 de minute cu sarbul Laslo Djere. Francezul Lucas Pouille 22) a parasitGrand Slam-ul parizian in turul al doilea. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de vineri pe tabloul de simplu masculin de la Roland Garros.

Roland Garros (m): Rafael Nadal, Roger Federer si Kei Nishikori continua competitia; Lucas Pouille si David Goffin, eliminati (Rezultatele zilei)

Reactia Simonei Halep dupa cea mai categorica victorie de la Roland Garros

Simona Halep a vorbit cu sportivitate despre adversara careia nu i-a dat nicio sansa, sambata, in turul 3 la Roland Garros.

Irina Begu revine fabulos si e in turul 3 la Roland Garros

Prima jucatoare din Romania calificata in turul 3 la Roland Garros este Irina Begu, dupa un meci de aproape doua ore contra Karolinei Muchova din Cehia.

Cine este adversara Simonei Halep din turul 2 la Roland Garros. Magda Linette are grave probleme de sanatate

Simona Halep joaca in turul 2 la Roland Garros, joi, 30 mai, dupa ora 18:30, impotriva sportivei Magda Linette locul 87 WTA). Poloneza a vorbit despre confruntarea cu Simona, dezvaluind tactica pe care o va aborda. Romanca ar putea profita in partida de la Paris de faptul ca Magda Linette are grave probleme de sanatate.

Horia Tecau, calificarea in sferturi si o noua victorie in fata fratilor Bryan: imi place sa joc cu ei, sunt cei mai buni. Am invatat multe de la ei

Horia Tecau a obtinut calificarea in a doua saptamana de la Paris, dupa ce i-a invins alaturi de Jean-Julien Rojer pe fratii Bryan. Succesul ii duce pe cei doi in sferturile probei de dublu de la Roland Garros. imi place sa joc cu ei, sunt cei mai buni. Am invatat multe de la ei, a precizat, printre altele, Horia Tecau la conferinta de presa.

Roland Garros: Primele meciuri din turul trei au loc vineri - Goffin vs Nadal, Wawrinka vs Dimitrov si Muguruza vs Svitolina, duelurile zilei

Ziua de vineri aduce primele confruntari din turul trei la Roland Garros. Printre cele mai interesante dueluri ale zilei se gasesc David Goffin 27) vs Rafael Nadal 2), Stan Wawrinka 24) vs Grigor Dimitrov sau Garbine Muguruza 19) vs Elina Svitolina 9). Tot vineri vor putea fi vazuti la treaba Roger Federer, Stefanos Tsitsipas, Karolina Pliskova sau Sloane Stephens.

Roland Garros: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in sferturi / Victorie in fata fratilor Bryan

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, capi de serie numarul zece, s-au calificat in sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros, dupa ce au trecut de fratii Mike si Bob Bryan, scor 6-3, 7-67). Meciul a durat o ora si 27 de minute.

Roland Garros: Roger Federer, victorie in trei seturi la meciul cu numarul 400 la un turneu de Grand Slam - Elvetianul s-a calificat in optimi

Roger Federer 3 ATP) continua cursa la Roland Garros cu o noua victorie in trei seturi. La meciul cu numarul 400 la un turneu de Grand Slam, campionul elvetian l-a invins pe norvegianul Casper Ruud 63 ATP), scor 6-3, 6-1, 7-68). Federer si-a asigurat astfel a 14-a calificare din cariera in optimile competitiei de la Paris.

Roger Federer, in sferturi la Roland Garros - Precizia care-i scoate din sarite pe adversari

Nu cred ca este usor lucru sa fii adversarul elvetianului, iar Leonardo Mayer a simtit-o pe propria piele - la un moment dat si-a varsat frustrarile pe o minge. Roger Federer patrunde in sferturile de la Roland Garros cu toate panzele sus, fara set pierdut, evolutiile lui de pana acum anuntandu-l drept unul dintre favoriti da, dupa o pauza de patru ani de jucat la Paris). Fedex a cedat opt game-uri 6-2, 6-3, 6-3), iar acum se poate pregati in liniste de un meci cu invingatorul disputei dintre Tsitsipas si Wawrinka.

actualitate, 21:15