22:00

Surpriza de proportii la Indian Wells: A fost eliminata a treia jucatoare a lumii dupa un meci fantastic, de peste doua ore

Simona Halep a scapat de cea mai periculoasa adversara cu care se putea duela in semifinalele de la Indian Wells, dupa un rezultat total neasteptat. continuă pe Adevărul

Surpriza uriasa la Indian Wells: Maria Sarapova a fost trimisa acasa dupa primul tur!

Turneul de la Indian Wells a debutat cu o mare surpriza in turul unu, rusoaica Maria Sarapova fiind batuta in primul tur al competitiei de japoneza Naomi Osaka.

Sorana Cirstea face surpriza romaneasca la Indian Wells

Derby-ul Romaniei de la Indian Wells a fost castigat surprinzator de Sorana Cirstea, in fata jucatoarei Monica Niculescu.

Indian Wells: inca o mare jucatoare s-a intors cu succes pe terenul de tenis!

Bielorusa Victoria Azarenka, revenita in circuit dupa mai bine de jumatate de an, a trecut de Heather Watson in primul tur de la Indian Wells.

Radu Albot paraseste turneul Indian Wells

Radu Albot a fost eliminat inca din primul tur la turneul Indian Wells. Tenismenul moldovean i-a cedat in doua seturi grecului Stefanos Tsitsipas, scor 6-7, 2-6, transmite IPN.

Garbine Muguruza favorita numarul 3) a parasit turneul de la Indian Wells inca din runda a doua, dupa ce fost invinsa in primul meci disputat in cadrul competitiei californiene. Spaniola a cedat in fata americancei Sachia Vickery locul 100 WTA), jucatoare venita din calificari.

VIDEO Indian Wells: Surpriza uriasa - Garbine Muguruza, invinsa in turul doi de locul 100 WTA

Indian Wells. Surpriza-uriasa la Indian Wells. A fost eliminata in turul 2

Jucatoarea britanica de tenis Johanna Konta, cap de serie nr. 11, a fost eliminata vineri in turul 2 al turneului WTA de la Indian Wells, dotat cu premii totale de 7. 535 dolari, fiind invinsa in doua seturi,.

Adversara-surpriza pentru Halep la Indian Wells. Pe cine va intalni romanca in urmatorul tur

Simona Halep si-a aflat adversara din urmatorul meci pe care il va juca la Indian Wells. Romanca va intalni o jucatoare aflata pe pe locul 165 WTA. Surpriza mare in meciul dintre sportiva Dominika.

Irina Begu a fost eliminata de la Indian Wells dupa un meci greu cu Karolina Pliskova

Irina-Camelia Begu, locul 36 WTA, a fost eliminata, sambata, in turul doi al turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, de sportiva ceha Karolina Pliskova. Pliskova, locul 5 WTA si cap de.

Mihaela Buzarnescu, eliminata si la dublu la Indian Wells

Jucatoarea romana Mihaela Buzarnescu si sportiva franceza Alize Cornet au fost eliminate, vineri, in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Indian Wells de categorie Premier Mandatory.

actualitate, 22:00