01:05

Benfica trece de Dinamo Zagreb dupa prelungiri

A doua echipa calificata in sferturile Europa League in urma prelungirilor a fost Benfica Lisabona, dupa ce Slavia Praga furnizase surpriza cu Sevilla. continuă pe Online Sport

VIDEO Golul zilei: Alex Grimaldo, folha seca si calificarea Benficai in sferturile Europa League (3-0 vs Dinamo Zagreb)

Alex Grimaldo a reusit golul serii de Europa League, in meciul Benfica Lisabona vs Dinamo Zagreb, scor 3-0 1-0 dupa 90 de minute, la fel ca in partida tur). Ibericul a executat, in minutul 105, o folha seca la care portarul Dominik Livakovic a ramas spectator, stabilind astfel scorul final si asigurand calificarea lusitanilor in sferturile competitiei.

Doua persoane care au aruncat in aer un bancomat din Arad si au furat peste 400.000 de lei, prinse dupa aproape doua luni de la comiterea jafului

Doua persoane - un barbat si o femeie - care au aruncat in aer un bancomat din Arad si au furat peste 400. 000 de lei au fost prinse dupa aproape doua luni de la comiterea jafului. De asemenea, cei doi sunt banuiti ca au incercat sa fure bani si dintr-un bancomat din Timisoara.