18:15

Discursul Simonei Halep dupa titlul castigat la WTA Melbourne - Mesajul transmis lui Darren Cahill

Simona Halep a castigat WTA Melbourne Summer Set 1, turneu de categorie 250. La festivitatea de premiere, sportiva noastra a multumit echipei sale pentru sprijin, dar i-a adresat cateva cuvinte si lui Darren Cahill, fostul sau antrenor a fost in tribuna la finala cu Veronika Kudermetova). Simona Halep, campioana la WTA Melbourne: Al 23-lea titlu din cariera. continuă pe Hotnews

Reactia Simonei Halep dupa triumful de la Melbourne: Am avut un moment neplacut aici

Simona Halep se bucura de prima reusita din acest an, dupa triumful din Australia, unde a cucerit trofeul WTA Melbourne Summer Set. Rezultatul spectaculos al campioanei noastre vine dupa o perioada lunga de asteptare, fiind primul astfel de premiu dupa cel de la Roma, din septembrie 2020. Reactia Simonei Halep, imediat dupa finala, a dezvaluit .

Pe ce loc a ajuns Simona Halep dupa titlul de la Melbourne

Fosta lidera mondiala a inceput anul pe locul 20 in clasamentul WTA, dar dupa castigarea turneului Melbourne Summer Set 1 face un salt important in ierarhie.

VIDEO Simona Halep, campioana la WTA Melbourne: Al 23-lea titlu din cariera

Simona Halep a castigat primul titlul WTA pe taram australian sub privirile fostului sau antrenor, Darren Cahill, sportiva noastra cucerind trofeul la Melbourne Summer Set 1. Finala cu Veronika Kudermetova s-a incheiat in doua seturi, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 14 minute. Este titlul 23 din cariera fostei lidere a ierarhiei mondiale. Discursul Simonei Halep dupa titlul castigat la WTA Melbourne - Mesajul transmis lui Darren Cahill .

Antrenata de Darren Cahill, Amanda Anisimova a castigat WTA Melbourne Summer Set 2

Amanda Anisimova a castigat WTA Melbourne Summer Set 2, turneu de categorie 250. Antrenata de curand de Darren Cahill, americanca a trecut in finala de Aliaksandra Sasnovich.

VIDEO Simona Halep, in finala la WTA Melbourne - Victorie categorica cu Qinwen Zheng

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a avut o evolutie convingatoare in fata chinezoaicei Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari), sportiva noastra regasindu-si increderea si fiind mult mai inspirata de la serviciu 6-3, 6-2, dupa o ora si 24 de minute de joc). Halep a inceput perfect anul 2022 si s-a calificat in finala la Melbourne Summer Set 1 WTA 250): va lupta pentru trofeu cu rusoaica Veronika Kudermetova.

Simona Halep, in sferturi la WTA Melbourne - A castigat clar duelul romanesc cu Gabriela Ruse

Simona Halep a obtinut calificarea in sferturile WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie in doua seturi scor 6-2, 6-1) in fata compatrioatei Gabriela Ruse. Fosta lidera mondiala are o serie impresionanta impotriva sportivelor din Romania: a ajuns la cea de-a 17-a victorie consecutiva.

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

VIDEO Reactia lui Darren Cahill dupa ce Simona Halep a cucerit titlul de la WTA Melbourne

Darren Cahill i-a fost alaturi, din tribuna, Simonei Halep la finala de la WTA Melbourne Summer Set 1 cu Veronika Kudermetova. Camerele televiziunii australiene au surprins reactia acestuia in momentul in care fosta sa eleva a castigat titlul pe Rod Laver Arena.

Digisport: Ce a remarcat Mats Wilander dupa succesul Simonei Halep de la Melbourne: N-o va ucide nimeni!.

Fostul mare jucator de tenis suedez Mats Wilander a analizat parcursul Simonei Halep de la Melbourne si s-a aratat impresionat.

CTP a gasit explicatia pentru revenirea in forma a Simonei Halep

CTP a urmarit finala turneului de tenis de la Melbourne, castigata de Simona Halep in fata Veronikai Kudermetova. in opinia analistului, sportiva din Romania sta mult mai bine din punct de vedere psihic. Finala nu .

actualitate, 18:15