19:30

VIDEO Simona Halep, campioana la WTA Melbourne: Al 23-lea titlu din cariera

Simona Halep a castigat primul titlul WTA pe taram australian sub privirile fostului sau antrenor, Darren Cahill, sportiva noastra cucerind trofeul la Melbourne Summer Set 1. Finala cu Veronika Kudermetova s-a incheiat in doua seturi, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 14 minute. Este titlul 23 din cariera fostei lidere a ierarhiei mondiale. Discursul Simonei Halep dupa titlul castigat la WTA Melbourne - Mesajul transmis lui Darren Cahill . continuă pe Hotnews

Veste superba pentru Simona Halep dupa prima finala din 2022. Emma Raducanu va fi invidioasa

Anul Nou a venit cu vesti foarte bune pentru Simona Halep. Fanii ei sunt extrem de incantati de cele auzite dupa prima finala din 2022. Sustinatorii campioanei noastre se gandesc la faptul ca Emma Raducanu va fi invidioasa. Vesti bune pentru Simona Halep: detalii dupa prima finala din 2022 Simona Halep a urcat 5 pozitii .

Simona Halep a castigat finala de la Melbourne

Simona Halep a castigat finala turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Veronika Kudermetova.

Cand va avea loc meciul Simonei Halep cu Veronika Kudermetova, finala turneului WTA de la Melbourne

Simona Halep si-a asigurat calificarea in finala turneului WTA de la Melbourne Summer Set 1), sportiva noastra urmand sa lupte pentru trofeu cu Veronika Kudermetova Rusia - 31 WTA). Organizatorii au anuntat programul zilei de duminica, 9 ianuarie.

WTA Melbourne: Naomi Osaka si Veronika Kudermetova, duel pentru un loc in finala

Naomi Osaka si Veronika Kudermetova se vor duela in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce au castigat partidele disputate, vineri, in sferturile competitiei de categorie WTA 250.

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

Simona Halep, urcare in clasamentul WTA dupa calificarea in finala turneului de la Melbourne

Simona Halep s-a calificat in finala WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie fara emotii cu chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari). Succesul ii asigura sportivei noastre o urcare de cateva pozitii in clasamentul mondial.

Tenis: Simona Halep este in finala turneului Melbourne Summer Set 1

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, sambata, in finala turneului Melbourne Summer Set 1 WTA 250), dotat cu premii totale de 239. 477 de dolari americani, dupa ce a invins-o cu 6-3, 6-2 pe chinezoaica Qinwen Zheng.

Simona Halep, in sferturi la WTA Melbourne - A castigat clar duelul romanesc cu Gabriela Ruse

Simona Halep a obtinut calificarea in sferturile WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie in doua seturi scor 6-2, 6-1) in fata compatrioatei Gabriela Ruse. Fosta lidera mondiala are o serie impresionanta impotriva sportivelor din Romania: a ajuns la cea de-a 17-a victorie consecutiva.

Asa am trait Simona Halep in finala de la Melbourne

Am transmis live text in aceasta pagina finala turneului WTA de la Melbourne, acolo unde Simona Halep a intalnit-o pe Veronika Kudermetova din Rusia.

VIDEO Reactia lui Darren Cahill dupa ce Simona Halep a cucerit titlul de la WTA Melbourne

Darren Cahill i-a fost alaturi, din tribuna, Simonei Halep la finala de la WTA Melbourne Summer Set 1 cu Veronika Kudermetova. Camerele televiziunii australiene au surprins reactia acestuia in momentul in care fosta sa eleva a castigat titlul pe Rod Laver Arena.

actualitate, 19:30