12:00

Este incredibil, un sentiment urias. Simona Halep, PRIMA DECLARATIE, dupa calificarea in finala de la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in finala de la Roland Garros, dupa ce a trecut in trei seturi de Karolina Pliskova, cu 6-4, 3-6, 6-3. Romanca s-a declarat extrem de fericita in urma victoriei. continuă pe B1

Nu stiu cum am revenit. Simona Halep, prima reactie dupa victoria fabuloasa de la Roland Garros

Simona Halep a facut un meci istoric, miercuri, in sferturi la Roland Garros, reusind o intoarcere fenomenala de scor in fata Elinei Svitolina, fosta adversara din finala de la Roma. Halep a.

Prima declaratie a Simonei Halep dupa ce s-a calificat in finala de la Roland Garros. A explicat cum a neutralizat-o pe Karolina Pliskova, care era favorita

Simona Halep a reusit sa se califice in finala turneului de la Roland Garros, dupa ce a trecut de cehoaica Karolina Pliskova, facand un joc foarte bun.

Karolina Pliskova, declaratie surprinzatoare dupa meciul cu Simona Halep

Karolina Pliskova a fost invinsa de Simona Halep in semifinalele Roland Garros. Sportiva din Cehia a declarat ca este sigura ca romanca va reusi sa castige primul turneu de Grand Slam.

Roland Garros: Simona Halep vs Elina Svitolina 3-6, 7-6 (6), 6-0/ Greu de ucis, varianta romaneasca - Simona Halep, in semifinale la Paris

Cadere, frustrare, mingi moi, retururi scurte, racheta aruncata: Simona Halep a fost impinsa de Elina Svitolina pe marginea prapastiei. Nu a fost suficient sa revina incredibil in setul al doilea pana la 6-5 in favoarea ei, pentru ca s-a trezit in fata ochilor cu o minge de meci in tiebreak. Cu strigate de lupta scoase parca din filmele cu tenta istorica, Simona a supravietuit, a impins meciul in decisiv, iar acolo nu i-a mai dat nicio sansa Elinei 6-0). Halep este in semifinale la Roland Garros fara sa fie nevoie de o aprobare a TAS-ului in acest sens. Karolina Pliskova este muntele pe care Simona trebuie sa il escaladeze in drumul spre finala Grand Slam-ului parizian. Se actualizeaza.

Simona Halep-Carla Suarez LIVE. Scor incredibil in primul set

Simona Halep-Carla Suarez LIVE. Halep a castigat primul set cu 6-1. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, cap de serie 3, s-a calificat sambata in optimile de finala ale turneului de l.

VIDEO Rezumatul unui meci de colectie! Cum a doborat-o Simona Halep pe Elina Svitolina, revenind incredibil

Simona Halep a semnat cea mai spectaculoasa revenire din acest sezon si s-a calificat in semifinalele turneului de la Roland Garros.

VIDEO Rezumatul unui meci de colectie. Cum a doborat-o Simona Halep pe Elina Svitolina, revenind incredibil

Simona Halep, calificare fara emotii in sferturi, la Roland Garros. A demolat-o pe Suarez-Navarro

E iN SEMIFINALE !!! Revenire spectaculoasa pentru Simona Halep la Roland Garros: A intors meciul din sferturi cu Svitolina, castigand 3-6 7-6 6-0

Meci incredibil in sferturile de finala de la Roland Garros!Simona Halep a castigat3-67-6 6-0cu numarul 6 mondial Elina Svitolina dupa o revenire spectaculoasa de la 3-6 1-5.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Carla Suarez Navarro 6-1, 6-1/ Halep, in sferturi la Paris - Incantator

Simona Halep a obtinut de-o maniera categorica prima victorie pe zgura impotriva Carlei Suarez Navarro, favorita numarul trei castigand la pas disputa din optimile de la Roland Garros 6-1, 6-1). Halep a facut unul din cele mai bune meciurile din istoria participarilor la Grand Slam-ul parizian. O ora a stat pe teren Simona, disputa de pe Philippe Chatrier fiind o adevarata reprezentatie din partea jucatoarei noastre. Pentru un loc in semifinale, Simona se va duela cu Elina Svitolina jucatoarea din Ucraina a castigat ultimul meci direct: finala de la Roma).

actualitate, 12:00