08:30

Karolina Pliskova, declaratie surprinzatoare dupa meciul cu Simona Halep

Karolina Pliskova a fost invinsa de Simona Halep in semifinalele Roland Garros. Sportiva din Cehia a declarat ca este sigura ca romanca va reusi sa castige primul turneu de Grand Slam. continuă pe Antena3

C.T. Popescu, dupa meciul lui Halep: Ma duc la doctor

Cristian Tudor Popescu a spus, miercuri, dupa calificarea lui Halep in semifinalele turneului de la Roland Garros, ca se va duce la doctor, sa vada cu cati ani a imbatranit in setul do.

Karolina Pliskova: Meciul cu Simona Halep va fi urias. Va trebui sa fiu agresiva si sa pun presiune pe Simona

Jucatoarea ceha ceha Karolina Pliskova, locul 3 WTA si cap de serie numarul 2, a declarat, miercuri, ca in semifinalele turneului de la Roland Garros, impotriva Simonei Halep, va trebui sa fie mai agresiva decat in sferturile de finala si sa puna presiune pe romanca, ea mentionand ca va fi un meci urias, informeaza site-ul wtatennis. com.

Care este miza uriasa la meciul dintre Simona Halep si Karolina Pliskova

Simona Halep va juca azi in semifinalele turneului de la Roland Garros contra Karolinei Pliskova, dar dincolo de calificarea in finala meciul are si o alta miza uriasa.

LIVE Simona Halep - Karolina Pliskova in semifinale la Roland Garros. Meciul ajunge in decisiv

Urmareste live text partida dintre Simona Halep si Karolina Pliskova din semifinalele de la Roland Garros, astazi de la ora 17:30. In aceeasi pagina transmitem si cealalta semifinala feminina,Jelena Ostapenko - Timea Bacsinszky, de la ora 16:00.

C.T. Popescu, reactie dupa ce Simona Halep s-a calificat in finala Roland Garros

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat joi ultimele 10 minute din partida Simonei Halep cu Karolina Pliskova, la o televiziune de stiri, unde a povestit cum a trait meciul romancei. Simona a.

Roland Garros: Simona Halep vs Elina Svitolina 3-6, 7-6 (6), 6-0/ Greu de ucis, varianta romaneasca - Simona Halep, in semifinale la Paris

Cadere, frustrare, mingi moi, retururi scurte, racheta aruncata: Simona Halep a fost impinsa de Elina Svitolina pe marginea prapastiei. Nu a fost suficient sa revina incredibil in setul al doilea pana la 6-5 in favoarea ei, pentru ca s-a trezit in fata ochilor cu o minge de meci in tiebreak. Cu strigate de lupta scoase parca din filmele cu tenta istorica, Simona a supravietuit, a impins meciul in decisiv, iar acolo nu i-a mai dat nicio sansa Elinei 6-0). Halep este in semifinale la Roland Garros fara sa fie nevoie de o aprobare a TAS-ului in acest sens. Karolina Pliskova este muntele pe care Simona trebuie sa il escaladeze in drumul spre finala Grand Slam-ului parizian. Se actualizeaza.

Roland Garros: Karolina Pliskova, in semifinale, dupa ce a trecut de Caroline Garcia

Jucatoarea ceha Karolina Pliskova, favorita numarul 2 si locul 3 mondial, s-a calificat miercuri in semifinalele turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, dupa ce a trecut in sferturi de frantuzoaica Caroline Garcia 27 WTA), in doua seturi - 7-6 7/3), 6-4.

Prima declaratie a Simonei Halep dupa ce s-a calificat in finala de la Roland Garros. A explicat cum a neutralizat-o pe Karolina Pliskova, care era favorita

Simona Halep a reusit sa se califice in finala turneului de la Roland Garros, dupa ce a trecut de cehoaica Karolina Pliskova, facand un joc foarte bun.

LIVE Text Simona Halep vs Karolina Pliskova 6-4, 1-1

Dupa o revenire fantastica in sferturi a fost condusa cu 6-3 si 5-1, iar apoi a supravietuit si unei mingi de meci), Simona Halep o va intalni pe Karolina Pliskova in penultimul act de la Roland Garros. Va fi a patra semifinala de Grand Slam din cariera pentru Simo: Roland Garros 2014, Wimbledon 2014, US Open 2015 si Roland Garros 2017. Meciul de pe Philippe Chatrier este in direct pe Eurosport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Karolina Pliskova 6-4, 3-6, 4-3

actualitate, 08:30