17:15

Europa League: Lista echipelor calificate in sferturile de finala Mircea Lucescu, eliminat de Villarreal (Rezultatele serii)

Formatiile Arsenal, Granada, AS Roma, Manchester United, Slavia Praga, Villarreal, Ajax Amsterdam si Dinamo Zagreb a trecut de Tottenham, dupa ce a intors rezultatul din tur) s-au calificat in sferturile de finala ale Europa League, in urma rezultatelor inregistrate in partidele disputate joi, in mansa secunda a optimilor. Au fost eliminate din competitie echipele lui Mircea Lucescu, Tudor Baluta si Ciprian Tatarusanu, Dinamo Kiev, respectiv AC Milan. continuă pe Hotnews

Final de drum pentru Mircea Lucescu in Europa League |Rezultatele complete din returul optimilor

Dynamo Kiev, echipa pregatita de Mircea Lucescu, a parasit Europa League in faza optimilor de finala.

VIDEO HotSport 4: Sferturile Europa League, Supercupa Romaniei, Tsitsipas si Zverev, carantina la Inter Sinteza sport in sub 150 de secunde

Care sunt echipele care s-au calificat in sferturile de finala ale Europa League; Comitetul Executiv al FRF a aprobat data de disputare a Supercupei Romaniei dintre CFR Cluj si FCSB; Grecul Stefanos Tsitsipas si germanul Alexander Zverev s-au calificat in semifinalele turneului de tenis de la Acapulco Mexic); Inter Milano a anuntat inca doua cazuri de infectare cu noul coronavirus in lot, iar Ionut Radu nu mai ajunge la echipa nationala pentru partidele cu Macedonia de Nord, Germania si Armenia.

Cum arata sferturile UEFA Europa League. Confruntare infernala pentru Stanciu

Vineri a avut loc tragerea la sorti pentru sferturile de finala a UEFA Europa League. Nicolae Stanciu are misiune extrem de dificila, cu colegii de la Slavia Praga. Vorinfrunta Arsenal, dupa ce au trecut.

Nicolae Stanciu infrunta Arsenal in sferturile Europa League

UEFA a organizat, vineri, de la ora 14:00, tragerea la sorti a partidelor din faza sferturilor de finala in Europa League.

Ghinion pentru Slavia Praga si Nicolae Stanciu la tragerea la sorti din Europa League! Cum arata tabloul complet

Singurul roman ramas in competitiile de club europene, Nicolae Stanciu, va avea o dubla de foc in sferturile de finala ale Europa League.

Seara trista pentru romani in Europa League! Toate rezutatele inregistrate in optimi

Calificarea obtinuta de Nicolea Stanciu cu Slavia Praga, in detrimentul lui Ianis Hagi, in sferturile de finala ale Europa League, il transforma pe acesta in singurul reprezentant al iarii noastre ramas in competitiile europene in acest sezon.

Pogba califica Manchester United in sferturile Europa League cu gol pe San Siro

Mijlocasul francez Paul Pogba a marcat, joi seara, unicul gol al meciului castigat de Manchester United pe terenul lui AC Milan, in returul optimilor din Europa League.

Europa League: Nicolae Stanciu, duel cu Arsenal Londra Programul sferturilor

Vineri a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a sferturilor de finala din Europa League. Slavia Praga, echipa pentru care evolueaza Nicolae Stanciu, va avea parte de inca un adversar dificil dupa ce a trecut de Leicester si Glasgow Rangers: cehii se vor duela pentru un loc in semifinale cu Arsenal Londra.

Dinamo Zagreb furnizeaza bomba serii in Europa League, elimina pe Tottenham dupa ce pierduse in primul meci cu 2-0

Echipele Arsenal Londra, AS Roma, Granada si Dinamo Zagreb s-au calificat, joi, in sferturile de finala ale Ligii Europa, trecand in optimi de Olympiakos, Molde, Sahtior Donetk si Tottenham.

actualitate, 17:15