18:15

Nicolae Stanciu infrunta Arsenal in sferturile Europa League

UEFA a organizat, vineri, de la ora 14:00, tragerea la sorti a partidelor din faza sferturilor de finala in Europa League. continuă pe Online Sport

Pogba califica Manchester United in sferturile Europa League cu gol pe San Siro

Mijlocasul francez Paul Pogba a marcat, joi seara, unicul gol al meciului castigat de Manchester United pe terenul lui AC Milan, in returul optimilor din Europa League.

VIDEO HotSport 4: Sferturile Europa League, Supercupa Romaniei, Tsitsipas si Zverev, carantina la Inter Sinteza sport in sub 150 de secunde

Care sunt echipele care s-au calificat in sferturile de finala ale Europa League; Comitetul Executiv al FRF a aprobat data de disputare a Supercupei Romaniei dintre CFR Cluj si FCSB; Grecul Stefanos Tsitsipas si germanul Alexander Zverev s-au calificat in semifinalele turneului de tenis de la Acapulco Mexic); Inter Milano a anuntat inca doua cazuri de infectare cu noul coronavirus in lot, iar Ionut Radu nu mai ajunge la echipa nationala pentru partidele cu Macedonia de Nord, Germania si Armenia.

Europa League: Nicolae Stanciu, duel cu Arsenal Londra Programul sferturilor

Vineri a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a sferturilor de finala din Europa League. Slavia Praga, echipa pentru care evolueaza Nicolae Stanciu, va avea parte de inca un adversar dificil dupa ce a trecut de Leicester si Glasgow Rangers: cehii se vor duela pentru un loc in semifinale cu Arsenal Londra.

Ghinion pentru Slavia Praga si Nicolae Stanciu la tragerea la sorti din Europa League! Cum arata tabloul complet

Singurul roman ramas in competitiile de club europene, Nicolae Stanciu, va avea o dubla de foc in sferturile de finala ale Europa League.

VIDEO Nicolae Stanciu, de neoprit - Executia superba prin care internationalul roman a trecut de Rangers

Slavia Praga a obtinut calificarea in sferturile Europa League chiar pe terenul celor de la Glasgow Rangers. Cehii s-au impus cu 2-0 3-1 la general), iar Nicolae Stanciu a fost din nou unul dintre remarcatii echipei pregatite de Jind345;ich Trpisovsky. Internationalul roman a stabilit scorul final dupa ce l-a invins pe McGregor cu o executie superba, la vinclu, direct din lovitura libera.

Slavia Praga, echipa lui Stanciu, intalneste Arsenal in sferturile Ligii Europa

Echipa Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, va intalni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Europa, s-a stabilit in urma tragerii la sorti care a avut loc vineri, la Nyon, conform News. ro.

Cum arata sferturile UEFA Europa League. Confruntare infernala pentru Stanciu

Vineri a avut loc tragerea la sorti pentru sferturile de finala a UEFA Europa League. Nicolae Stanciu are misiune extrem de dificila, cu colegii de la Slavia Praga. Vorinfrunta Arsenal, dupa ce au trecut.

Digisport: Bijuteria lui Nicolae Stanciu, in imagini. Reusita de generic in stilul Beckham, elogiata de jurnalistii din intreaga lume

Nicolae Stanciu a marcat un nou gol de generic pentru Slavia Praga si a decis astfel calificarea campioanei Cehiei in sferturile de finala ale Europa League, dupa victoria cu 2-0 pe terenul celor de la Rangers.

Pariati pe Rangers - Slavia Praga

Dupa 1-1 in turul din Cehia confruntarea dintre Rangers si Slavia Praga ajunge in fata meciului decisiv pentru calificarea in sferturile Europa League. Vedeti aici cotele oferite de CASA Pariurilor pentru duelul care ii aduce fata in fata, din nou, pe Ianis Hagi si Nicolae Stanciu.

Europa League: Lista echipelor calificate in sferturile de finala Mircea Lucescu, eliminat de Villarreal (Rezultatele serii)

Formatiile Arsenal, Granada, AS Roma, Manchester United, Slavia Praga, Villarreal, Ajax Amsterdam si Dinamo Zagreb a trecut de Tottenham, dupa ce a intors rezultatul din tur) s-au calificat in sferturile de finala ale Europa League, in urma rezultatelor inregistrate in partidele disputate joi, in mansa secunda a optimilor. Au fost eliminate din competitie echipele lui Mircea Lucescu, Tudor Baluta si Ciprian Tatarusanu, Dinamo Kiev, respectiv AC Milan.

actualitate, 18:15