08:30

CM Fotbal Programul partidelor de luni: Franta - Nigeria si Germania-Algeria

Franta - Nigeria si Germania-Algeria sunt partidele din optimi care se vor disputa in aceasta seara. Fara indoiala ca Franta si Germania sunt favorite certe la calificare, dar echipele africane au etalat un fobal bun pana acum avand in compenenta lor jucatori tehnici si bine cotati pe plan mondial. continuă pe Hotnews

CM Fotbal Programul partidelor de luni: Franta - Nigeria si Germania - Algeria

CM Fotbal Programul partidelor de lun: Franta - Nigeria si Germania-Algeria

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria (19:00) si Germania-Algeria (23:00)

Faza optimilor de finala de la Cupa Mondiala din Brazilia continua, luni, cu alte doua confruntari:Franta-Nigeria 19:00) si Germania-Algeria 23:00), comentate minut cu minut in modulul livetext. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria 0-0 (pauza)

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria 0-0

VIDEO CM Fotbal Germania - Algeria 2-1 dupa doua reprize de prelungiri/ Schurrle, gol cu calcaiul, iar Germania se va duela in sferturi cu Franta

Germania - Algeria parea cel mai dezechilibrat meci din optimi. Numai ca lucrurile nu au stat asa si pe teren, Algeria fiind echipa mai periculoasa in prima repriza cu ocaziile mai mari. Low schimba tactica la pauza, Schurrle ii ia locul lui Gotze, iar efectul se vede imediat in ofensiva panzerelor care rateaza ocazii monumentale pe final. 0-0 dupa 90 de minute. Algerienii, cazuti fizic, intra slab in prima repriza a prelungirilor, iar Schurrle inventeaza in careul mic un calcai si M'Bolhi era invins min 92). Ozil si Bougherra isi trec in final numele pe lista marcatorilor, iar Germania se va duela in sferturile competitiei cu Franta. Bild: Schurrle si Neuer, excelenti. Restul, o rusine.

Pogba, desemnat jucatorul meciului Franta - Nigeria

Mijlocasul Paul Pogba a fost desemnat jucatorul meciului Franta - Nigeria, scor 2-0, disputat, luni, la Brasilia, in optimile de finala ale Cupei Mondiale, informeaza fifa. com.

SLIDE Cinci lucruri de tinut minte inainte de Germania-Algeria

Germania si Algeria se intalnesc luni seara in ceea ce pare, la prima vedere, cel mai dezechilibrat duel din faza optimilor de finala la Cupa Mondiala. In continuare va prezentam cinci lucruri de tinut minte inaintea partidei care va fi live text pe Onlinesport. ro de la ora 23:00 .

LIVE TEXT Germania - Algeria, ora 23.00, in optimile Cupei Mondiale

Germania joaca, luni seara, de la ora 23. 00, ora Romaniei, impotriva Algeriei, in optimile Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia. Partida dintre castigatoarea grupei G, Germania si locul doi al grupei H va avea loc pe stadionul Beira-Rio din Porto Alegre.

CM Fotbal Franta - Nigeria 2-0 /Pogba, magistral, duce Franta in sferturi

Nigeria a dat o replica buna Frantei, dominand chiar o buna parte din joc, dar jucatorii africani au cazut fizic in final dupa travaliul impresionant din prima repriza. Franta, cu un Pogba magistral si un Valbuena foarte activ, au pus o presiune tot mai mare in ultimele 20 de minute ratand cateva ocazii incredibile. A fost nevoie insa de respingerea gresita a portarului Enyeama, impecabil pana atunci, iar Pogba inscrie cu capul min 79). Franta domina, are ocazii mari, iar Yobo este fortat de Griezman sa-si introduca mingea in poarta. 2-0 si Franta merge meritat in sferturi. Ramane insa decizia controversata a arbitrului care nu l-a eliminat pe Matuidi in minutul 52 dupa o intrare dura la Onazi.

actualitate, 08:30