16:15

VIDEO CM Fotbal Germania - Algeria 2-1 dupa doua reprize de prelungiri/ Schurrle, gol cu calcaiul, iar Germania se va duela in sferturi cu Franta

Germania - Algeria parea cel mai dezechilibrat meci din optimi. Numai ca lucrurile nu au stat asa si pe teren, Algeria fiind echipa mai periculoasa in prima repriza cu ocaziile mai mari. Low schimba tactica la pauza, Schurrle ii ia locul lui Gotze, iar efectul se vede imediat in ofensiva panzerelor care rateaza ocazii monumentale pe final. 0-0 dupa 90 de minute. Algerienii, cazuti fizic, intra slab in prima repriza a prelungirilor, iar Schurrle inventeaza in careul mic un calcai si M'Bolhi era invins min 92). Ozil si Bougherra isi trec in final numele pe lista marcatorilor, iar Germania se va duela in sferturile competitiei cu Franta. Bild: Schurrle si Neuer, excelenti. Restul, o rusine. continuă pe Hotnews

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria (19:00) si Germania-Algeria (23:00)

Faza optimilor de finala de la Cupa Mondiala din Brazilia continua, luni, cu alte doua confruntari:Franta-Nigeria 19:00) si Germania-Algeria 23:00), comentate minut cu minut in modulul livetext. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

CM Fotbal Programul partidelor de luni: Franta - Nigeria si Germania - Algeria

Franta - Nigeria si Germania-Algeria sunt partidele din optimi care se vor disputa in aceasta seara. Fara indoiala ca Franta si Germania sunt favorite certe la calificare, dar echipele africane au etalat un fobal bun pana acum avand in compenenta lor jucatori tehnici si bine cotati pe plan mondial.

CM Fotbal Programul partidelor de lun: Franta - Nigeria si Germania-Algeria

CM Fotbal Programul partidelor de luni: Franta - Nigeria si Germania-Algeria

Avancronica Germania-Algeria (LIVE, 23:00). Africanii cauta revansa dupa momentul 1982

Germania este mare favorita la calificarea in sferturile de finala prin prisma valorii lotului de jucatori si a fortei colective a primului 11, insa Algeria ramane o echipa imprevizibila, capabila de lovituri fulgeratoare indiferent de numele adversarului.

SLIDE Cinci lucruri de tinut minte inainte de Germania-Algeria

Germania si Algeria se intalnesc luni seara in ceea ce pare, la prima vedere, cel mai dezechilibrat duel din faza optimilor de finala la Cupa Mondiala. In continuare va prezentam cinci lucruri de tinut minte inaintea partidei care va fi live text pe Onlinesport. ro de la ora 23:00 .

LIVE TEXT Germania - Algeria, ora 23.00, in optimile Cupei Mondiale

Germania joaca, luni seara, de la ora 23. 00, ora Romaniei, impotriva Algeriei, in optimile Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia. Partida dintre castigatoarea grupei G, Germania si locul doi al grupei H va avea loc pe stadionul Beira-Rio din Porto Alegre.

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Germania - Algeria, reeditarea uneia dintre cele mai mari surprize din istoria turneelor finale

In 1982, Algeria producea una dintre cele mai mari surprize din istoria Cupei Mondiale, reusind sa castige cu 2-1 in fata Germaniei de Vest, in primul meci din faza grupelor la turneul final gazduit de.

Banca centrala a Bulgariei denunta o tentativa de destabilizare a statului, dupa doua atacuri impotriva sistemului bancar

Banca centrala a Bulgariei a denuntat vineri o tentativa de destabilizare a statului prin intermediul unui atac asupra sistemului sau bancar, dupa publicarea pe internet a unor mesaje in care se afirma ca First Investment Bank FIB), a treia banca a tarii, are dificultati financiare, scrie AFP.

actualitate, 16:15