01:05

Kosovo a obtinut o remiza in primul meci oficial din istorie, scor 1-1, cu Finlanda

Echipa nationala a statului Kosovo, aflata la primul meci oficial din istorie, a terminat la egalitate, luni, in deplasare, scor 1-1 0-1), cu reprezentativa Finlandei, in prima etapa a grupei I a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018, potrivit News. ro. Finlanda a deschis scorul prin Arajuuri, in minutul 18, Kosovo reusind egalarea prin Valon Berisha, in minutul 60, din penalti. continuă pe Hotnews

Precedent creat:FIFA a autorizat noua fotbalisti care au evoluat deja pentru alte selectionate sa joace pentru Kosovo

FIFA a autorizat noua fotbalisti care au evolat deja pentru alte selectionate sa joace pentru nationala statului Kosovo, care intalneste luni Finlanda, in primul meci oficial din istorie.