01:05

Liga 1: CSMS Iasi vs FC Steaua 0-0/ ASA Targu-Mures vs Otelul 1-2/ FC Steaua, campioana cu ajutorul Otelului

Steaua a fost incapabila sa castige la Iasi, desi victoria ii asigura titlul indiferent de rezultatul contracandidatei. Echipa lui Galca a remizat 0-0) si a trait cu sufletul la gura ultimele minute ale disputei de la Targu-Mures. La pauza, ASA era campioana conducea cu 1-0), dar lucrurile s-au schimbat total in al doilea mitan. Tudorie '68 si Brigido '90+5 au marcat pentru moldoveni, iar victoria Galatiului 2-1) a dus titlul de campioana a Romaniei in curtea ros-albastrilor. continuă pe Hotnews