05:15

LIVE TEXT Dinamo - Steaua 2-0 (repriza secunda) / Autogol Varela/ Ploaie mocaneasca si teren greu/ Derby in tribune, mediocritate pe teren

Dinamo si Steaua bifeaza in aceasta seara episodul cu numarul 160 al intalnirilor directe. Ploaia mocaneasca si terenul greu si-au pus in mod clar amprenta pe joc. Totusi, meciul este departe de ceea ce presupune un derby, jocul abunda in pase gresite si executii tehnice ratate. Nici ardoarea jucatorilor nu ne aminteste de partidele de altadata. Ramanem cu atmosfera frumoasa facuta de suporterii dinamovisti din tribune. A inceput repriza secundamin 67 GOOL Palicimin 55 GOOOL Dinamo. Gavrila centreaza in fata portii iar Varela rateaza interventia si marcheaza in propria poartamin 52 Ocazie mare Steaua. Stanciu patrunde bine in careu in partea stanga a atacului stelist, centrarea nu este grozava, Breveld rateaza sutul din 2 metri, iar apoi Adi Popa trage total aiurea din 6 metri cu mult pe langa. Fara presiune pe el, din pozitie ideala. live text. continuă pe Hotnews

actualitate, 05:15