10:45

LIVE TEXT Preliminarii CM 2014: ROMANIA - ANDORRA scor final: 4-0.

Echipa nationala a Romaniei a invins, marti, pe Arena Nationala, cu scorul de 4-0 2-0), reprezentativa Andorrei, in cel de-al doilea meci sustinut in grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014, potrivit Mediafax. Golurile partidei au fost marcat de Torje 29, Lazar 44, Gomes 90+1 autogol si Maxim 90+3. Romania a deschis scorul in minutul 29, cand dupa o actiune purtata de Tanase pe partea stanga, acesta a pasat la Costin Lazar, care a prelungit pentru Marica, acesta i-a pasat lui . continuă pe România Liberă

LIVE TEXT Preliminarii CM 2014: ROMANIA - ANDORRA: 2-0. Finalul primei reprize.

Partida Romania - Andorra, contand pentru etapa a doua a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014. Meciul se va disputa de la ora 20. 30, pe Arena Nationala, potrivit Mediafax. Min 45+1 - Final prima repriza Min 45 - Matel incearca si el un sut, dar mingea trece destul de mult peste poarta Min 44 - GOL ROMANIA 2-0 Pe un atac pozitional al nationalei noastre, mingea este respinsa pana la Lazar, iar sutul acestuia de la 20 de metri intra in poarta dupa ce atinge si baraMin 39 - Tanase .

LIVE TEXT Preliminarii CM 2014: ROMANIA - ANDORRA: 2-0. A inceput cea de a doua repriza.

Partida Romania - Andorra, contand pentru etapa a doua a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014. Meciul se va disputa de la ora 20. 30, pe Arena Nationala, potrivit Mediafax. Min 70 - Ocazie uriasa pentru oaspeti: la o deviere, Pujol trimite putin pe langa poarta din cadere Min 69 - SCHIMBARE ANDORRA: intra Garcia in locul lui Gomes Min 59 - Rusescu centreaza in forta in fata portii, de unde Lima respinge gresit in picioarele lui Gomes, dar andorezii scapa cu fata curata Min 54 - .

LIVE TEXT Preliminarii CM 2014: ROMANIA - ANDORRA: 1-0. GOOOL TORJE.

Partida Romania - Andorra, contand pentru etapa a doua a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014. Meciul se va disputa de la ora 20. 30, pe Arena Nationala, potrivit Mediafax. Min 29 - GOL ROMANIA 1-0: dupa o actiune a lui Tanase pe stanga, mingea ajunge la Lazar, acesta ii paseaza lui Marica, dar atacantul este deposedat si mingea ajunge la Torje, care trage imparabil cu stangul la coltul lung Min 27 - La o centrare de pe dreapta, Lazar reia din cadere, dar prea slab pentru a-l bate pe .

actualitate, 10:45