17:45

Masura luata de Simona Halep, dupa problemele pe care le-a avut la Washington

Dupa ce a fostnevoita sa se retraga din cauza caldurii in sfertul de finala de la Washington, in care a intalnit-o pe Ekaterina Makarova,Simona Halepa decis,. continuă pe Antena3

Simona Halep, dupa ce a abandonat la Citi Open: Ma durea capul si imi era putin rau, astfel ca era mai bine sa ma opresc

Jucatoarea de tenis Simona Halep a declarat, dupa ce a abandonat in sferturile de finala ale turneului Citi Open de la Washington, ca nu a continuat meciul cu Ekaterina Makarova deoarece o durea capul si ii era putin rau.

VIDEO Punctul turneului. Simona Halep a avut o reusita care a smuls ropote de aplauze la Washington

Simona Halep a ajuns in sferutile de finala ale Citi Open, dupa o victorie in trei seturi in fata Marianei Duque-Marino, din Columbia, scor 3-6, 6-4, 6-2.

Simona Halep si-a aflat posibilele adversare de la Toronto. Cosmarul acestui an ii poate iesi in fata in sferturi

Simona Halep va juca saptamana viitoare la Rogers Cup, care anul acesta se disputa la Toronto, dupa ce acum un an a avut loc la Montreal.

Simona Halep: Cred ca acesta este cel mai bun an al meu. Ma simt diferit, simt ca am imbunatatit multe

Simona Halep locul 2 WTA) a declarat, la conferinta de presa dupa meciul cu Mariana Duque-Marino scor 3-6, 6-4, 6-2), din turul al doilea al turneului de la Washingon, ca anul acesta este cel mai bun din cariera ei. Ma simt diferit, simt ca am imbunatatit multe, ma simt psihic si fizic mai puternica, muncesc mai mult decat in anii trecuti, a spus Halep.

LIVE Simona Halep in sferturi la Washington (21:00)

Dupa nu meci dificil in optimi si pe care l-a castigat in trei seturi, Simona Halep o infrunta vineri seara pe Ekaterina Makarova din Rusia intr-o partida pentru calificarea in semifinalele Citi Open de la Washington.

LIVE Simona Halep in sferturi la Washington

SIMONA HALEP - MAKAROVA LIVE. ONLINE STREAM DIGI SPORT - VIDEO

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul doi mondial, va juca azi in sferturile de finalpale turneului WTA de la Washington,.

WTA Washington: Simona Halep vs Ekaterina Makarova 6-2, 3-6, 0-1/ Halep a abandonat in sferturi - Romanca a cerut interventia medicului in debutul setului decisiv

Simona Halep 2 WTA), principala favorita, a abandonat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Washington, la scorul de 2-6, 6-3, 1-0 pentru rusoaica Ekaterina Makarova 58 WTA), cap de serie numarul sapte. Halep a controlat autoritar primul set, pe care si l-a adjudecat cu 6-2, insa in a doua mansa a scazut ritmul jocului, a comis multe greseli, iar Makarova s-a impus cu 6-3. Jucatoarea noastra a cerut interventia medicului in debutul setului decisiv, la 1-0 pentru rusoaica, iar ulterior a luat decizia de a se retrage din competitie.

WTA Washington: Simona Halep vs Ekaterina Makarova 6-2, 3-6, 0-1/ Halep a abandonat in sferturi din cauza caldurii excesive - Romanca a cerut interventia medicului in debutul setului decisiv

Simona Halep si Monica Niculescu forteaza intrarea in semifinalele turneului de la Washington. S-au anuntat orele meciurilor pe care le joaca azi

Simona halep si Monica Niculescu sunt prezente in sferturile de finala al turneului de la Washinghton si vor incerca in aceasta seara sa intre in semifinale.

actualitate, 17:45