14:30

Simona Halep si-a aflat posibilele adversare de la Toronto. Cosmarul acestui an ii poate iesi in fata in sferturi

Simona Halep va juca saptamana viitoare la Rogers Cup, care anul acesta se disputa la Toronto, dupa ce acum un an a avut loc la Montreal. continuă pe Adevărul

Simona Halep, desemnata a doua favorita a turneului WTA de la Toronto

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul doi mondial, a fost desemnata a doua favorita a turneului WTA de la Toronto categoria Premier 5), dotat cu premii totale de 2. 389 dolari, care debuteaza.

Simona Halep a abandonat meciul din sferturile turneului de la Washington, urmeaza un meci in turul secund al Rogers Cup

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, este acceptata direct in mansa a doua a turneului de categrie Premier 5 Rogers Cup de la Toronto. Ea va evolua in aceasta mansa cu croata Mirjana Lucici-Baroni, locul 30 WTA, sau cu americanca.

SIMONA HALEP-MARIANA DUQUE-MARINO LIVE VIDEO STREAM ONLINE. Meci usor pentru Simona in SIMONA HALEP-MARIANA DUQUE-MARINO LIVE VIDEO STREAM ONLINE

Numarul 2 mondial joaca cu columbianaMariana Duque-Marino, numarul 115 mondial, in turul doi la Washington.

SIMONA HALEP - MAKAROVA LIVE. ONLINE STREAM DIGI SPORT - VIDEO

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul doi mondial, va juca azi in sferturile de finalpale turneului WTA de la Washington,.

WTA Washington: Simona Halep vs Ekaterina Makarova 6-2, 3-6, 0-1/ Halep a abandonat in sferturi - Romanca a cerut interventia medicului in debutul setului decisiv

Simona Halep 2 WTA), principala favorita, a abandonat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Washington, la scorul de 2-6, 6-3, 1-0 pentru rusoaica Ekaterina Makarova 58 WTA), cap de serie numarul sapte. Halep a controlat autoritar primul set, pe care si l-a adjudecat cu 6-2, insa in a doua mansa a scazut ritmul jocului, a comis multe greseli, iar Makarova s-a impus cu 6-3. Jucatoarea noastra a cerut interventia medicului in debutul setului decisiv, la 1-0 pentru rusoaica, iar ulterior a luat decizia de a se retrage din competitie.

WTA Washington: Simona Halep vs Ekaterina Makarova 6-2, 3-6, 0-1/ Halep a abandonat in sferturi din cauza caldurii excesive - Romanca a cerut interventia medicului in debutul setului decisiv

Simona Halep: Cred ca acesta este cel mai bun an al meu. Ma simt diferit, simt ca am imbunatatit multe

Simona Halep locul 2 WTA) a declarat, la conferinta de presa dupa meciul cu Mariana Duque-Marino scor 3-6, 6-4, 6-2), din turul al doilea al turneului de la Washingon, ca anul acesta este cel mai bun din cariera ei. Ma simt diferit, simt ca am imbunatatit multe, ma simt psihic si fizic mai puternica, muncesc mai mult decat in anii trecuti, a spus Halep.

WTA Washington: Simona Halep si Monica Niculescu vor evolua vineri

Simona Halep locul 2 WTA), principala favorita, si Monica Niculescu 59 WTA), cap de serie numarul 6, vor juca vineri in sferturile de finala ale turneului WTA de la Washington. Halep se va duela cu rusoaica Ekaterina Makarova, iar Niculescu o va infrunta pe germana Julia Georges.

Simona Halep si Monica Niculescu forteaza intrarea in semifinalele turneului de la Washington. S-au anuntat orele meciurilor pe care le joaca azi

Simona halep si Monica Niculescu sunt prezente in sferturile de finala al turneului de la Washinghton si vor incerca in aceasta seara sa intre in semifinale.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Washington, dupa o victorie in trei seturi cu Duque-Marino

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a invins-o, joi, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-2, pe columbianca Mariana Duque-Marino din Columbia, locul 115 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului de la Washington, potrivit news. ro. In faza urmatoare, Halep va evolua cu rusoaica Ekaterina Makarova, locul 58 WTA si cap de serie numarul 7.

actualitate, 14:30