08:30

Meciul dintre Brazilia si Chile din optimile CM 2014, record pe Twitter in privinta numarului de comentarii postate in timpului unui eveniment live

Partida jucata de Brazilia siChile in cadrul optimilor Cupei Mondiale 2014 a batut recordul de comentarii pe Twitter postate in timpul unui eveniment transmis in direct, adunnand peste 16,3 milioane de. continuă pe B1

CM 2014. LIVESCORE Brazilia-Chile 1-1. Meciul intra in prelungiri. Gazdele au aratat ca o echipa debusolata in repriza a doua

Brazilia, tara gazda a Cupei Mondiale, da startul partidelor din optimile de finala ale turneului final. Adversarul Selecao este tot o nationala din America de Sud, Chile, revelatia competitiei pana acum, alaturi de Costa Rica. Miza acestei partide este calificarea in sferturile de finala.

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Brazilia - Chile, duelul pe care Scolari ar fi vrut sa-l evite

Optimile de finala ale Cupei Mondiala debuteaza astazi cu doua dueluri sud-americane, Brazilia - Chile si Columbia - Uruguay, insa toti ochii vor fi atintiti spre Belo Horizonte, acolo unde gazdele turneului.

CM 2014. Primele meciuri din optimi: Brazilia - Chile si Uruguay - Columbia

Astazi incep primele meciuri din optimile CM 2014. Balul e deschis de duelul sud-american dintre Brazilia si Chile ora 19. 00, TVR1), urmat de o alta partida intre doua selectionate de pe acest continent, Uruguay Columbia ora 23.

Brazilia spera sa il recupereze pe Neymar

Neymar s-a accidetat la coapsa in meciul Braziliei cu Chile din optimile de finala ale Cupei Mondiale. El a jucat peste o ora cu dureri la picior.

CM 2014. LIVESCORE Brazilia-Chile 1-0. David Luiz deschide scorul si declanseaza fiesta pe stadionul din Belo Horizonte

CM 2014. LIVESCORE Brazilia-Chile 1-1. Vedeta Alexis Sanchez restabilieste egalitatea si stadionul din Belo Horizonte amuteste

MINUT cu MINUT CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Chile 4-3 (dp) si Columbia-Uruguay 2-0

Sambata, de la 19:00, s-adat startul optimilor de finala la Cupa Mondiala din Brazilia, cuBrazilia-Chile 1-1, 3-2 dupa lovituri de departajare) si Columbia-Uruguay 2-0, ambele transmise LIVE TEXT pe onlinesport. ro. Inainte de meciul cu Columbia, jucatorii din Uruguay si-au aratat sustinerea pentru Luis Suarez, dat afara de la Cupa Mondiala foto sus). LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

LIVE TEXT Olanda - Mexic: 0-0. A inceput duelul din optimile Cupei Mondiale

Olanda - Mexic este cel de-al treilea meci din optimile Cupei Mondiale din Brazilia. Olanda si Mexic se intalnesc, duminica, de la ora 19. 00, pe Estadio Castelao, din Fortaleza, intr-un meci la finalul caruia una dintre echipe va pleca acasa. Partida va fi transmisa pe posturile TVR si va putea fi urmarita live text pe romanialibera. ro.

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Chile 1-1, meciul intra in prelungiri

Sambata, de la 19:00, se da startul optimilor de finala la Cupa Mondiala din Brazilia, cuBrazilia-Chile 19:00) si Columbia-Uruguay 23:00), ambele transmise LIVE TEXT pe onlinesport. ro. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

CM Fotbal: Brazilia - Chile 4-3 (dp)/ Brazilia s-a calificat dramatic in sferturi, dupa loteria penaltiurilor

Brazilia este prima echipa calificata in sferturile Campionatului Mondial de Fotbal, tara gazda trecand, dupa executarea loviturilor de la 11 metri, de Chile scor 4-3). Meciul de pe Estadio Mineirao din Belo Horizonte a fost unul dramatic, brazilienii avand mare noroc in minutul 120, atunci cand Pinilla a trimis in transversala portii lui Julio Cesar.