13:15

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Germania - Algeria, reeditarea uneia dintre cele mai mari surprize din istoria turneelor finale

In 1982, Algeria producea una dintre cele mai mari surprize din istoria Cupei Mondiale, reusind sa castige cu 2-1 in fata Germaniei de Vest, in primul meci din faza grupelor la turneul final gazduit de. continuă pe Antena3

Algeria obtine un egal contra Rusiei si isi castiga locul in optimile de finala. Meci de foc cu Germania, dupa 32 de ani

Algeria s-a calificat joi noapte in optimile de finala ale Cupei Mondiale 2014, obtinand pentru prima oara in istorie un bilet in fazele eliminatorii la un Campionat Mondial. Condusi cu 1-0 de Rusia, scor la care erau eliminati, algerienii au revenit si au egalat, un 1-1 care le-a adus locul al doilea in Grupa H si calificarea. A fost partida cu care s-a incheiat faza grupelor de la turneul final din Brazilia. Dupa 32 de ani si un meci istoric, Algeria se revede cu Germania la o Cupa Mondiala, dar nu in grupe, ci in faza eliminatorie. Vineri este zi de pauza in Brazilia. Tabolul fazei finale a Cupei Mondiale 2014 est aici. ULTILE CM 2014: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Brazilia - Chile, duelul pe care Scolari ar fi vrut sa-l evite

Optimile de finala ale Cupei Mondiala debuteaza astazi cu doua dueluri sud-americane, Brazilia - Chile si Columbia - Uruguay, insa toti ochii vor fi atintiti spre Belo Horizonte, acolo unde gazdele turneului.

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria (19:00) si Germania-Algeria (23:00)

Faza optimilor de finala de la Cupa Mondiala din Brazilia continua, luni, cu alte doua confruntari:Franta-Nigeria 19:00) si Germania-Algeria 23:00), comentate minut cu minut in modulul livetext. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria 0-0 (pauza)

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Franta-Nigeria 0-0

SLIDE Cinci lucruri de tinut minte inainte de Germania-Algeria

Germania si Algeria se intalnesc luni seara in ceea ce pare, la prima vedere, cel mai dezechilibrat duel din faza optimilor de finala la Cupa Mondiala. In continuare va prezentam cinci lucruri de tinut minte inaintea partidei care va fi live text pe Onlinesport. ro de la ora 23:00 .

Cupa Mondiala: Controversa la golul care a dus Algeria in optimi

Un nou scandal sta sa izbucneasca la Cupa Mondiala. Algeria a reusit golul egalarii in meciul cu Rusia, ultimul din grupa H, dupa ce atentia portarului rus a fost distrasa.

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Olanda - Mexic, duelul dintre cel mai bun atac si cea mai buna aparare din faza grupelor

Dupa ce sambata optimile de finala ale Cupei Mondiale au debutat cu doua dueluri sud-americane, duminica vor avea loc doua confruntari intre reprezentantele Europei si cele ale zonei CONCACAF. Fara.

Promotia zilei la Cupa Mondiala

Sportingbet iti ofera 15 rotiri gratuite daca plasezi cel putin un pariu pe Scor Corect, Marcator Oricand sau Rezultat Dublu pauza/final) la meciul Olanda - Mexic. Sportingbetofera si un bonus de 400 de lei la conturile noi.

MINUT cu MINUT CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Chile 4-3 (dp) si Columbia-Uruguay 2-0

Sambata, de la 19:00, s-adat startul optimilor de finala la Cupa Mondiala din Brazilia, cuBrazilia-Chile 1-1, 3-2 dupa lovituri de departajare) si Columbia-Uruguay 2-0, ambele transmise LIVE TEXT pe onlinesport. ro. Inainte de meciul cu Columbia, jucatorii din Uruguay si-au aratat sustinerea pentru Luis Suarez, dat afara de la Cupa Mondiala foto sus). LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

actualitate, 13:15