10:30

Roland Garros: Novak Djokovic si Kei Nishikori, in sferturi; Benoit Paire, eliminat de japonez dupa ce a avut 5-3 si serviciul in decisiv

Novak Djokovic 1 ATP) si Kei Nishikori 7 ATP) si-au asigurat prezenta in sferturile turneului de la Roland Garros. Daca pentru liderul mondial partida cu Jan-Lennard Struff a fost una extrem de lejera, Nishikori a dus o lupta de aproape patru ore cu Benoit Paire, favoritul gazdelor. Francezul a fost invins cu 6-2, 6-78), 6-2, 6-78), 7-5, desi a avut 5-3 in decisiv si a servit pentru castigarea meciului. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Novak Djokovic, victorie facila in fata lui Salvatore Caruso

Novak Djokovic 1 ATP) nu a avut probleme in fata italianului Salvatore Cariuso 147 ATP). Sarbul s-a impus cu 6-3, 6-3, 6-2 si s-a calificat in optimile Grand Slam-ului de la Paris. Partida a durat doua ore si patru minute.

Roland Garros (m): Djokovic, Thiem, Zverev, Tsitsipas si Del Potro s-au calificat in optimi / Borna Coric, eliminat

Principalii favoriti s-au calificat in optimi, in urma rezultatelor inregistrate sambata la Roland Garros. Novak Djokovic favorit nr. 1), Dominic Thiem 4), Alexander Zverev 5), Stefanos Tsitsipas 6), Juan Martin Del Potro 8), Fabio Fognini 9) si Karen Khachanov 10) au trecut mai departe, in timp ce Borna Coric 13) si Roberto Bautista 18) au fost eliminati.

Roland Garros: Rafael Nadal, in sferturi dupa o noua victorie in trei seturi

Rafael Nadal s-a calificat in sferturile Grand Slam-ului de la Paris, dupa ce l-a invins pe Juan Ignacio Londero, scor 6-2, 6-3, 6-3, dupa doua ore si 13 minute de joc. in turul urmator, ibericul se va duela cu invingatorul partidei dintre Kei Nishikori 7 ATP) si Benoit Paire 38 ATP).

Marii favoriti care au evoluat vineri la Roland Garros si-au respectat statutul si au trecut in faza urmatoare a competitiei. Rafael Nadal 2) l-a eliminat pe belgianul David Goffin 26), Roger Federer 3) a trecut in minimum de seturi de norvegianul Casper Ruud, iar Kei Nishikori a castigat un meci maraton de patru ore si 29 de minute cu sarbul Laslo Djere. Francezul Lucas Pouille 22) a parasitGrand Slam-ul parizian in turul al doilea. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de vineri pe tabloul de simplu masculin de la Roland Garros.

Roland Garros (m): Rafael Nadal, Roger Federer si Kei Nishikori continua competitia; Lucas Pouille si David Goffin, eliminati (Rezultatele zilei)

Simona Halep, calificare triumfala in sferturi la Roland Garros. Un singur game cedat!

Pentru a patra oara in cariera Simona Halep va juca in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce a cedat un singur game polonezei Iga Swiatek in optimi, scor 6-1, 6-0.

Roland Garros: Amanda Anisimova (51 WTA, 17 ani), adversara Simonei Halep din sferturi / Americanca, fara set pierdut la aceasta editie a competitiei (a trecut si de Irina Begu)

Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua, miercuri, cu americanca de 17 ani Amanda Anisimova, locul 51 WTA, in sferturile de finala ale Roland Garros.

Roland Garros: Dominic Thiem si Alexander Zverev s-au calificat in sferturi; Monfils si Fognini parasesc competitia

Dominic Thiem, finalist anul trecut si favorit nr. 4, s-a calificat in sferturile competitiei de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe spectaculosul Gael Monfils cap de serie nr. 14), scor 6-4, 6-4, 6-2. Mai departe s-a calificat si Alexander Zverev 5), dupa o victorie in fata lui Fabio Fognini 9). Se actualizeaza.

Simona Halep, calificare fara emotii in sferturi la Roland Garros

Campioana en titre de la Roland Garros, romanca Simona Halep, s-a calificat en fanfare in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Paris, luni, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek cu.

Roland Garros: Ashleigh Barty si Madison Keys s-au calificat in sferturi - Sofia Kenin si Katerina Siniakova parasesc turneul dupa marile surprize furnizate in turul trei

Ashleigh Barty 8 WTA) si Madison Keys 14 WTA) au obtinut calificarea in sferturile turneului de la Roland Garros, dupa victorii impotriva a doua jucatoare care au produs unele dintre cele mai mari surprize ale actualei editii a Grand Slam-ului de la Paris: Sofia Kenin, respectiv Katerina Siniakova.

actualitate, 10:30