05:45

Roma 2015: Maria Sarapova, calificata in sferturi. Ar putea-o intalni pe Begu

Roma 2015. Maria Sarapova, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile turneului de categorie Premier 5 de la Roma, dupa ce a trecut de Bojana Jovanovski, jucatoare venita din calificari si locul 73 WTA. continuă pe România Liberă

Locul 2 WTA, disputat intens de Simona Halep si Maria Sarapova

Inainte de turneul de la Roma unde Simona Halep va intra direct in turul doi s-a actualizat clasamentul WTA. Romanca se afla pe locul doi, dar Maria Sarapova duce o lupta stransa pentru recuperarea lui. Pe de.

Live Text Roma 2015. Irina Begu - Victoria Azarenka: joi, ora 22.00. Daca se califica, urmeaza Sarapova!

Roma 2015. Irina Begu, 31 WTA, va avea unul dintre cele mai grele meciuri din acest an, in sferturile turneului Premier 5 de la Roma, acolo unde o va intani pe Victoria Azarenka, 29 WTA, care se afla in revenire de forma.

Roma 2015: Simona Halep si-a aflat adversara din turul 2. Primul duel intre cele doua

Roma 2015. Simona Halep, cap de serie 2, si-a aflat adversara din turul al doilea al turneului Premier 5 de la Roma. Ea o va intalni pe americanca Alison Riske, 45 WTA.

Live Text Roma 2015. Simona Halep - Alexandra Dulgheru: vineri, ora 13.00. Avancronica unei premiere romanesti

Roma 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 2, si Alexandra Dulgheru, locul 72 WTA, se vor intalni in premiera intr-un sfert de finala romanesc, in cadrul turneului Premier 5 de la Roma.

Roma 2015: Simona Halep, victorie fulgeratoare in fata lui Venus Williams. Sfert de finala cu Dulgheru

Roma 2015. Simona Halep, cap de serie 2, s-a calificat in sferturile turneului Premier 5 de la Roma, dupa a eliminat-o pe Venus Williams, scor 6-2, 6-1. Urmatoarea sa adversara va fi Alexandra Dulgheru, revelatia turneului.

Live Text Roma 2015. Simona Halep - Venus Williams: 6-2, 4-1. Sensei Halep e la cote maxime, puncte incredibile!

Roma 2015. Simona Halep, cap de serie 2, o intalneste, joi, pe americanca Venus Williams, cap de serie 14, in optimile turneului Premier 5 de la Roma. Romanca nu are nicio victorie in fata numarului 16 mondial.

Roma 2015: Alexandra Dulgheru joaca, joi, impotriva Ekaterinei Makarova

Roma 2015. Alexandra Dulgheru, 72 WTA, evolueaza, joi, in optimile turneului Premier 5 de la Roma, impotriva rusoaicei Ekaterina Makarova, cap de serie numarul 8. Cele doua au jucat o singura data pana acum.

Live Text Roma 2015. Simona Halep - Venus Williams: ora 14.00. Romanca, fara victorie in fata surorii liderului WTA

Roma 2015: Simona Halep si-a aflat adversara din optimi

Roma 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 2, va juca in optimile turneului Premier 5 de la Roma impotriva americancei Venus Williams, a 14-a favorita, sora liderului mondial Serena.

actualitate, 05:45