22:45

Simona Halep, despre decizia de a nu participa la BRD Bucharest Open: imi pare rau ca nu am putut sa joc, insa era greu. Aveam nevoie de o pauza

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a declarat, joi, ca i-a fost greu sa decida sa nu participe la BRD Bucharest Open, dar ca avea nevoie de o pauza, mai ales dupa accidentarea la glezna. continuă pe România Liberă

Simona Halep la BRD Bucharest Open: A fost greu sa decid sa nu joc la Bucuresti. Niciodata nu am jucat doar pentru puncte, doar ca sa ajung mai sus in clasament

Simona Halep a asistat, joi, la o parte a meciului Irina Begu - Jacqueline Cristian, de la BRD Bucharest Open, ea declarand ca simtea nevoia sa vada un pic de tenis. Sportiva a precizat ca decizia de a nu juca la Bucuresti a fost una dificila, insa uzura ar fi fost prea mare si avea nevoie de o perioada de pauza. Niciodata nu am jucat doar pentru puncte, doar ca sa ajung mai sus in clasament, a spus numarul 2 WTA, potrivit News. ro.

BRD Bucharest Open: Alexandra Dulgheru, eliminata de Julia Goerges in sferturi. Germanca va fi adversara Anei Bogdan in semifinale

Alexandra Dulgheru, locul 294 WTA si venita din calificari, a fost eliminata de jucatoarea germana Julia Goerges, locul 45 WTA si cap de serie 3, in sferturile de finala de la turneul BRD Bucharest Open. Goerges va fi adversara Anei Bogdan in semifinale.

Ana Bogdan a furnizat cea mai mare surpriza la BRD Bucharest Open 2017. Lovitura uriasa data de romanca

Ana Bogdan a reusit o calificare istorica in semifinalele turneului BRD Bucharest Open, eliminand principala favorita a turneului.

Ana Bogdan s-a calificat in semifinale la BRD Bucharest Open: Sunt extrem de fericita, inca retraiesc unele momente din meci

Jucatoarea de tenis Ana Bogdan s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului BRD Bucharest Open, dupa ce a eliminat in sferturi de finala favorita numarul 1, Anastasija Sevastova Letonia), pe care a invins-o in doua seturi, 6-1, 6-3.

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat in semifinalele turneului BRD Bucharest Open: Sunt mai greoaie la inceput de meci. m motor diesel, ma incalzesc un pic mai greu

Jucatoarea romana Irina Begu s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului de tenis BRD Bucharest Open, dupa ce a invins-o pe frantuzoaica Pauline Parmentier 107 WTA), in sferturile de finala, cu 7-5, 6-0.

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat in semifinalele turneului BRD Bucharest Open: Sunt mai greoaie la inceput de meci. Am motor diesel, ma incalzesc un pic mai greu

BRD Bucharest Open: Ana Bogdan, in semifinale - Romanca a invins-o pe Anastasija Sevastova, principala favorita

Jucatoarea romana de tenis Ana Bogdan 108 WTA) s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului BRD Bucharest Open dupa ce a eliminat in sferturile de finala favorita numarul 1, Anastasija Sevastova Letonia), pe care a invins-o in doua seturi, 6-1, 6-3.

Ana Bogdan s-a calificat in semifinale la BRD Bucharest Open

Jucatoarea romana de tenis Ana Bogdan 108 WTA) s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului BRD Bucharest Open dupa ce a eliminat in sferturi de finala favorita numarul 1, Anastasija.

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat in semifinalele turneului BRD Bucharest Open

Irina Begu s-a calificat in semifinale la BRD Bucharest Open

Jucatoarea romana Irina Begu s-a calificat, vineri, in semifinalele turneului de tenis BRD Bucharest Open, dotat cu premii in valoare de 226. 750 dolari, dupa ce a invins-o in sferturile.

actualitate, 22:45