23:45

Simona Halep a pierdut trofeul de la Madrid in setul decisiv, dupa o revenire spectaculoasa a Mariei Sarapova

Simona Halep 5 WTA) a disputat duminica finala turneului de la Madrid impotriva Mariei Sarapova 9 WTA), rusoaica invingand cu 2-1 la seturi. continuă pe Adevărul

Simona Halep, in semifinalele turneului de la Madrid. A batut-o pe Ana Ivanovici cu 6-2, 6-2

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Madrid dupa ce a invins-o azi cu 6-2, 6-2, pe Ana Ivanovici, favorita numarul 11 a turneului. Halep a inceput mai slab jocul, care a durat aproximativ o ora. Ivanovici s-a desprins la 2-0, dar romanca a revenit in joc. A profitat de greselile nefortate ale adversarei sale si a dominat patida castigand consecutiv urmatoarele sase ghemuri, castigand setul cu 6-2.

LIVE MADRID Simona Halep - Petra Kvitova. Meciul ajunge in decisiv

Simona Halep joaca sambata de la ora 12:30 in semifinale la turneul de tenis de la Madrid, contra Petrei Kvitova.

Simona Halep a pierdut finala turneului de la Madrid

Jucatoarea Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 4, a fost invinsa, duminica, cu scorul de 1-6, 6-2, 6-3, de sportiva rusa Maria Sarapova, locul 9 WTA si cap de serie numarul 8, in finala turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid.

Jucatoarea Simona Halep, locul 5 WTA si cap de serie numarul 4, a fost invinsa, duminica, cu scorul de 1-6, 6-2, 6-3, de sportiva rusa Maria Sarapova, locul 9 WTA si cap de serie numarul 8, in final.

VIDEO Madrid Masters: Simona Halep s-a calificat in sferturi dupa o victorie in 3 seturi in fataSabinei Lisicki

Simona Halep, favorita numarul 4, s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid dupa o victorie in 3 seturi, 5-7, 6-3, 6-2, in fata germanceiSabinei Lisicki, locul 16 WTA.

Simona Halep, calificata in sferturi la Madrid. Revenire de senzatie in fata lui Lisicki!

Simona Halep a reusit sa obtina o calificare spectaculoasa in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Madrid, de categorie Premier Mandatory, dupa ce a invins-o pe Sabine Lisicki in trei seturi, scor 5-7, 6-3, 6-2.

Simona Halep - Petra Kvitova 6-7, 6-3, 6-2/ Simona Halep s-a calificat in finala Madrid Masters

Simona Halep s-a calificat, sambata, in finala Mastersului de la Madrid, jucatoarea din Romania invingand-o in trei seturi, scor 6-74), 6-3, 6-2, pe Petra Kvitova cap de serie numarul cinci). Favorita numarul patru, Halep a revenit senzational dupa ce a pierdut primul set, iar in al doilea a fost condusa cu 3-1. Turneul Premier Mandatory de la Madrid este dotat cu premii de 3. 405 euro.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid, reusind sa revina dupa ce a pierdut primul set in fata jucatoarei germane Sabine Lisicki. A cincea jucatoare a lumii si cap de seri.

Simona Halep a pierdut prima finala de turneu Premier Mandatory disputata in cariera, jucatoarea nascuta la Constanta fiind invinsa, dupa un meci de trei seturi, de Maria Sharapova in ultimul act al Madrid Masters. A fost 1-6, 6-2, 6-3 pentru rusoaica, dupa o partida care a durat o ora si 58 de minute.

VIDEO Madrid Masters, finala: Maria Sharapova - Simona Halep 1-6, 6-2, 6-3/ Capul sus!

actualitate, 23:45