23:00

Simona Halep s-a calificat in finala turneului de la Dubai

Simona Halep, numarul doi mondial, s-a calificat fara probleme in finala turneului WTA de la Dubai, . continuă pe România Liberă

Simona Halep, calificata in semifinalele turneului de la Dubai

Simona Halep, numarul doi mondial, s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dotat cu.

Simona Halep continua parcursul excelent in Dubai

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a eliminat-o, in trei seturi, Arina Sabalenka, in sferturile de finala ale turneului de la Dubai.

Ce a spus Simona Halep dupa calificarea in finala de la Dubai

Simona Halep 2 WTA) a avut nevoie de 62 de minute pentru a obtine calificarea in finala turneului de la Dubai. Romanca a cedat doar doua game-uri in fata americancei Jennifer Brady scor 6-2, 6-0) si a declarat ca a fost cel mai bun meci facut de ea la competitia de categorie Premier.

Simona Halep, calificare cu emotii in sferturile turneului de la Dubai

Simona Halep, numarul doi in ierarhia mondiala, a invins-o foarte greu pe tunisianca Ons Jabeur, cu .

Simona Halep, calificare fantastica in finala la Dubai

Simona Halep este in finala la Dubai. in semifinale a spulberat-o pe Jennifer Brady 6-2, 6-0, dupa o ora si doua minute de joc.

Simona Halep, calificare in finala de la Dubai

Dupa doua meciuri de trei seturi in care a revenit si chiar a trecut prin mari emotii fiind aproape de eliminare, Simona Halep a stat doar 62 de minute pe teren in semifinala de la Dubai cu Jennifer Brady, castigata cu un autoritar 6-2, 6-0.

Simona Halep ajunge in sferturi la Dubai dupa ce a salvat minge de meci cu Ons Jabeur

Meci de mare lupta pentru Simona Halep la revenirea in circuit contra tunisiencei Ons Jabeur, miercuri, in optimile de finala la Dubai, turneu de 2. 9 milioane de dolari.

Halep a spulberat-o pe Jennifer Brady si s-a calificat in finala turneului de la Dubai

Simona Halep s-a calificat in finala de la Dubai, dupa ce s-a impus cu 6-0, 6-2 in fata lui Jennifer Brady. Pana acum, sportiva le-a invins pe Ons Jabeur, scor 1-6, 6-2, 7-67), si pe Aryna Sabalenka, scor.

Simona Halep s-a retras de la Doha. Cand urma sa joace romanca si cu cine a fost inlocuita

Simona Halep a castigat detasat semifinala cu Jennifer Brady, asa ca s-a calificat in finala de la Dubai. Marele meci va avea loc maine, iar cele doua jucatoare par a fi in forma pentru a da tot ce au mai bun pe teren. Simona Halep o va infrunta de aceasta data pe Elena Rybakina, o .

Start nebun la Dubai! Simona Halep s-a dezmortit greu, dar s-a calificat in sferturi dupa un meci dramatic cu Jabeur

Simona Halep a obtinut, miercuri, victoria cu numarul 500 a carierei, calificandu-se astfel in sferturile turneului Premier de la Dubai. Constanteanca in varsta de 28 de ani a revenit dupa un start greoi si s-a impus cu scorul de 1-6, 6-2, 7-67) in fata reprezentantei Tunisiei, Ons Jabeur 45 WTA), dupa doua ore de lupta si o minge de meci salvata.

actualitate, 23:00