01:05

Slavia Praga produce surpriza in sferturile Europa League cu Stanciu titular

Cu Nicolae Stanciu 84 de minute pe teren, Slavia Praga a plecat neinvinsa de pe terenul lui Arsenal Londra, in mansa tur a sferturilor de finala in Europa League. continuă pe Online Sport

Nicusor Stanciu, elogiat de Goal.com inainte de meciul cu Arsenal din Europa League. Ce scrie publicatia despre singurul roman prezent in sferturile competitiilor europene (VIDEO)

Nicusor Stanciu este singurul roman prezent in sferturile de finala ale Europa League, iar joi seara echipa la care evolueaza, Slavia Praga, o va infrunta in mansa-tur pe Arsenal, pe Emirates Stadium din.

Stanciu si Slavia Pragadau lovituracu Arsenal in minutele de prelungire! Toate rezultatele din Europa League

Joi seara s-au jucat meciurile tur in cadrul sferturilor de finala ale Europa League, iar cea mai mare surpriza a fost realizata de echipa singurului roman ramas in competitie.

Arsenal Slavia Praga. Avancronica, cote la pariuri si echipe probabile

Echipa ceha Slavia Praga se afla in fata celui mai important exament al sezonului pe un teren unde a suferit cea mai categorica infrangere din istoria participarilor in cupele europene.

VIDEO Faza zilei: Ce poti sa patesti cand tragi de timp

Nici tragerile de timp nu mai sunt ce au fost odata, iar dovada in acest sens sta o faza din prelungirile partidei dintre Ajax si AS Roma, din sferturile Europa League, mansa tur.

VIDEO Premiera pentru perioada de pandemie: Ce s-a intamplat pe teren la meciul Granada vs Manchester United

Meciul dintre Granada si Manchester United a adus o premiera pentru perioada pandemiei, informeaza Gazzetta dello Sport. Duelul tur din sferturile Europa League s-a disputat fara spectatori, dar a avut parte de un musafir nepoftit.

Cine transmite la TV meciul Bayern PSG, din sferturile Champions League

Diseara, de la ora 22:00, vom avea parte de unul din cele mai tari meciuri din sferturile Champions League. Bayern Munchen si PSG vor juca pentru un loc in semifinala acestui sezon de Champions League. Bayern si PSG reediteaza finala de anul trecut din Champions League Diseara de la ora 22:00, ora Romaniei, vom asista .

Ajax - Roma, meciul zilei in Europa League

Faza sferturilor de finala din Europa League propune intalniri dintre cele mai interesante. Capul de afis al zilei este meciul dintre Ajax Amsterdam si AS Roma. Vedeti aici cotele oferite de FORTUNA pentru meciul de joi seara.