08:30

UNESTATE ITALIANA EURO 2020: Italia - Spania 1-1 ( 4-2 dupa penalty-uri)

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Italia a avut nevoie de prelungiri si lovituri de departajare ca sa treaca de Spania si sa se califice in finala EURO 2020. S-a facut dreptate, ar spune intransigentii fotbalului. Echipa mai buna a castigat, sustin entuziastii acestui sport. Sa fie spectacol in finala afirma optimistii. OK, zic englezii, aflati inca in semifinale. Danezii se concentreaza, deocamdata tac. continuă pe Ziarul Bursa

LiveTEXT Euro 2020: Italia vs Spania 1-1 (Rep. II) - 81 Morata egaleaza FOTOGALERIE

Italia si Spania se intalnesc in prima semifinala de la Euro 2020, marti, pe Wembley. Partida va incepe de la ora 22:00, va fi transmisa in direct pe ProTV si LiveTEXT pe HotNews. ro.

Italia Spania pentru un loc in finala EURO 2020

Marti seara vom cunoaste prima finalista la editia din acest an a Campionatului European.

Pontul zilei la Euro 2020: Italia vs Spania - Aflam prima finalista: Duelul dintre echipele care nu se zgarcesc la gol

Prima semifinala de la Euro 2021 este rezultatul previzibil oferit de sferturile de finala disputate vineri seara, unde Spania a eliminat Elvetia la penalty-uri, iar Italia a depasit Belgia.

Italia in finala EURO 2020

Prima finalista a EURO 2020 este Italia, echipa care a eliminat Spania la loviturile de departajare in prima semifinala, cu 4-2. Dupa 90 si 120 de minute scorul a fost 1-1.

roberto mancini italia spania euro 2020 semifinala

Italia a reusit sa invinga Spania la loviturile de departajare, scor 4-2, calificandu-se astfel in finala Euro 2020. Roberto Mancini, selectionerul Italiei, se pastreaza modest si cumpatat, dar isi lauda jucatorii pentru performanta realizata.

Tulpina indiana se culca devreme, la Londra: Record de asistenta la Euro 2020, la meciul Italia - Spania

Intr-o zi in care in Anglia s-au inregistrat 28. 773 de cazuri de COVID-19, plus 37 de decese, fanii s-au inghesuit in tribunele de pe Wembley pentru prima semifinala de la Euro 2020.

LIVE Italia - Spania, prima semifinala la EURO 2020

Marti seara, de la ora 22:00, transmitem live text in aceasta pagina prima semifinala de la EURO 2020, meciul Italia - Spania. Partida se disputa pe Wembley din Londra.

Italia Spania, cea mai asteptata semifinala EURO 2020

Prima semifinala de la EURO 2020 pune fata in fata doua superechipe. Italia si Spania se vor confrun.

Euro 2020, semifinale: Italia, neinvinsa de 32 de meciuri, da piept cu Spania

Italia si Spania se intalnesc in prima semifinala de la Euro 2020, marti, pe Wembley. Trupa lui Roberto Mancini a castigat ultimele 13 meciuri internationale, in timp ce ibericii incep sa-si recapete din stralucirea de altadata.

Luis Enrique surprinde dupa eliminarea Spaniei: Cu cine va tine antrenorul iberic in finala Euro 2020

Spania a fost eliminata dramatic de la Euro 2020, ibericii cedand la penaltiuri impotriva Italiei. La finalul partidei, Luis Enrique a atins mai multe subiecte, tehnicianul precizand si cu cine va tine in marea finala de pe Wembley duminica, 11 iulie, ora 22:00).