10:45

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Belgia vs Japonia 3-2 / Belgia, n sferturi dupa ce a fost condusa cu 2-0; Chadli a nscris golul victoriei n ultimele secunde

Rostov Arena a gazduit un meci nebun intre Belgia si Japonia. in minutul 68, niponii conduceau cu 2-0, elevii lui Roberto Martinez erau total dezorientati dupa ce au incasat doua goluri in patru minute Haraguchi 48' si Inui 52') si parea ca ne indreptam spre o mare surpriza. Japonezii s-au vazut insa castigatori mult prea devreme, iar dracii rosii au avut o revenire fabuloasa. Vertonghen 69') si Fellaini 74') au restabilit egalitatea in decurs de cinci minute, iar Chadli a inscris golul calificarii in ultimele secunde ale partidei, cand toata lumea se pregatea sa vada prelungiri. continuă pe Hotnews

actualitate, 10:45