14:16

VIDEO Steaua-Aalborg 6-0. Sanmartean, Rusescu, cu o dubla si Keseru, cu o tripla, au facut scorul serii in Liga Europa

Steaua joaca cu portile inchise partida cu Aalborg, de pe Arena Nationala, din prima etapa a grupelor Liga Europa. O victorie in aceasta seara le-ar facilita ros-albastrilor drumul spre primavara europeana. Ramaneti pe www. adevarul. ro pentru urmari aceasta partida in format livetext. continuă pe Adevărul

VIDEO Gol, set, meci! Steaua-Aalborg 6-0. Sanmartean, Rusescu si Keseru au facut scorul serii in Liga Europa

Daca Astra a pierdut rusinos meciul cu Dinamo Zagreb, scor 1-5, Steaua s-a distrat cu Aalborg, acasa, in fata unor tribune goale. Ros-albastrii au castigat cu 6-0, desi in primele 50 de minute danezii ratasera cinci ocazii uriase.

Steaua - Aalborg ramane 100% fara spectatori

UEFA a decis la inceputul acestei saptamani ca meciul Steaua - Aalborg de pe Arena Nationala sa se joace fara nici un spectator.

LIVE EUROPA LEAGUE Dinamo Zagreb-Astra (20:00) si Steaua-Aalborg (22:05)

Onlinesport transmite livetext, joi seara, partidele de debut ale celor doua echipe romanesti in grupele Europa League:Dinamo Zagreb-Astra 20:00) si Steaua-Aalborg 22:05).

Europa League Steaua - Aalborg 6 - 0 / Seara magica. Steaua reuseste scorul serii in Europa/Keseru, hat-trick in doar 11 minute

Steaua Bucuresti a avut o repriza secunda de vis, joi seara, impotriva danezilor de la Allborg, marcand de 6 ori. A fost o seara a recordurilor, stelistii reusind cea mai categorica victorie inregistrata in istoria grupelor EL potrivit digisport), iar Keseru cel mai rapid hat-trick doar 11 minute). Daca prima repriza a fost una mai degraba ingrijoratoare, danezii avand ocaziile mai mari, spusele lui Galca ca Steaua va marca multe goluri s-au adeverit dupa pauza cand Sanmartean 51'), Raul Rusescu cu o dubla 59' si 73') si Keseru cu un hat-trick 65', 71' si 73') au adus victoria. Ramane insa regretul tribunelor goale. Costel Galca, antrenor Steaua: Trebuie sa fim realisti, Aalborg ne-a creat multe probleme in prima repriza, dar am schimbat totul in repriza secunda.

LIVETEXT Steaua-Aalborg 1-0. Lucian Sanmartean deschide scorul cu un sut-centrare, contrar cursului jocului

LIVETEXT Steaua-Aalborg 0-0. Danezii au ratat cele mai mari ocazii ale reprizei

Live Text: Steaua- Aalborg, ora 22.05, in grupele Ligii Europa

Steaua se consoleaza cu grupele Ligii Europa, dupa ce a ratat calificarea in grupele Ligii Campionilor. Steaua joaca azi in prima etapa a grupelor Ligii Europa cu danezii de la Aalborg, dar fara suporteri.

Live Text: Steaua- Aalborg 0-0, in grupele Ligii Europa

Steaua - Aalborg, arbitrat de rusi

Meciul dintre Steaua Bucuresti si danezii de la Aalborg, programat joi seara, pe Arena Nationala, in prima etapa a grupelor Ligii Europa, va fi arbitrat de o brigada din Rusia, cu Vladislav Bezborodov.

Una calda, alta rece in Liga Europa. Steaua- Aalborg 6-0, Dinamo Zagreb- Astra 5-1

Steaua a invins Aalborg cu 6-0 in prima etapa a grupelor Ligii Europa. Astra a pierdut cu 1-5 in fata celor de la Dinamo Zagreb, la debutul ei in competitiile europene.

actualitate, 14:16