23:15

VIDEO WTA Wuhan: Serena Williams a abandonat in turul doi, din cauza problemelor medicale

Serena Williams a abandonat in turul doi al turneului WTA de la Wuhan, liderul mondial acuzand probleme de sanatate. La scorul de 6-5 in favoarea sa in meciul cu Alize Cornet urma la serviciu), jucatoarea din SUA nu a mai putut continua disputa, avand, printre altele, febra destul de mare. continuă pe Hotnews

Surprizele continua la Wuhan: Serena Williams a abandonat in turul al doilea

Serena Williams, numarul 1 mondial si principala favorita, a abandonat in turul al doilea al turneului de tenis de la Wuhan. Americanca ar putea rata si China Open, de categorie Premier Mandatory, de saptamana viitoare.

WTA Wuhan: Agnieszka Radwanska, eliminata in turul doi

Agnieszka Radwanska, cap de serie numarul 5, a parasit turneul WTA de la Wuhan in turul doi, sportiva din Polonia fiind invinsa de Caroline Garcia. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de la competitia gazduita de China.

WTA Wuhan: Simona Halep, eliminata in turul doi de Garbine Muguruza

Simona Halep a fost invinsa, marti dimineata, in turul doi la Wuhan de catre Garbine Muguruza in trei seturi 6-2; 2-6 si 3-6. Totul parea perfect pentru Simona in primul set: serviciul, deplasarea pe linia de fund si loviturile puternice. Inexplicabil insa, calitatea serviciului a scazut mult in setul secund, iar numarul erorilor nefortate a crescut. Jucatoarea noastra nu a reusit sa-si ridice prea mult nivelul jocului nici in setul decisiv, iar Muguruza reuseste supriza si se califica in turul trei al turneului de la Wuhan.

Serena Williams a abandonat cu probleme bizare la Wuhan (video)

Dupa ce Simona Halep parasise turneul din China in primul meci al zilei programat pe arena centrala, cateva ore mai tarziu a venit randul liderei mondiale Serena Williams sa iasa prematur din competitie.

VIDEO Un nou caz Serena Williams. Americanca a abandonat meciul cu Alize Cornet si a iesit cu greu de pe teren

Liderul mondial al circuitului feminin de tenis, Serena Williams, s-a retras din cadrul turneului de la Wuhan China), la finalul primului set al meciului cu Alize Cornet.

Serena Williams a abandonat cu probleme la Wuhan

LIVE Score WTA Wuhan: Simona Halep - Garbine Muguruza 6-2 Debut perfectde partida; 0-2

Simona Halep o intalneste la aceasta ora in turul doi al turneului WTA de la Wuhan China) pe Garbine Muguruza, din Spania. Favorita numarul doi, Halep a avut liber in primul tur al competitiei. Setul II Muguruza reuseste breakul chiar in debutul setului si conduce cu 2-087% dintre puncte au fost castigate de Simona pe primul serviciuSetul I: 6-2 Jucatoarea noastra castiga relativ lejer primul set dupa 35 de minute. Primul serviciu, jocul de picioare si deplasarea pe fundul terenului au fost principalele arme ale Simonei in fata jucatoarei care a eliminat-o pe Serena Williams la Roland Garos.

Un nou caz Serena Williams. Americanca a abandonat meciul cu Alize Cornet, acuzand probleme medicale

WTA Wuhan: Simona Halep a aflat cu cine va juca in turul toi - Garbine Muguruza

Simona Halep o va intalni in turul doi al turneului WTA de la Wuhan China) pe Garbine Muguruza, din Spania. Favorita numarul doi, Halep a avut liber in primul tur al competitiei.

Simona Halep, eliminata de Garbine Muguruza in turul doi la Wuhan

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a fost invinsa, marti, cu scorul de 2-6, 6-2, 6-3, de sportiva spaniola Garbine Muguruza, locul 22 WTA, in turul doi al turneului de .

actualitate, 23:15