06:45

JO 2014: Carina Vogt, campioana olimpica la sarituri cu schiurile

Carina Vogt Germania) a devenit prima campioana olimpica la sarituri cu schiurile din istorie, la Soci. Sara Takanashi Japonia), marea favorita, a ocupat locul patru. continuă pe Hotnews

Carina Vogt, prima campioana olimpica in proba feminina de sarituri cu schiurile

Germania a dat prima campioana olimpica in proba feminina de sarituri cu schiurile si se mentine pe locul sase in clasamentul pe medalii, cu patru titluri olimpice si o medalie de argint. Carina.

JO Soci: Eva Tofalvi - locul 26 la urmarire. Daria Domraceva, campioana olimpica

Biatlonista Eva Tofalvi a ocupat locul 26 in proba de urmarire, 10 kilometri, din cadrul Jocurilor Olimpice de la Soci, campioana olimpica devenind sportiva belarusa Daria Domraceva, informeaza site-ul oficial al competitiei.

JO 2014: Ania Caill, locul 22 la combinata nordica - Maria Hoefl-Riesch, campioana olimpica

Ania Monica Germaine Caill reprezentanta Romaniei in concurs) a incheiat, luni, pe locul 22 proba de combinata nordica la schi alpin, din cadrul Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci. Titlul olimpic a fost castigat de Maria Hoefl-Riesch, din Germania.

JO Soci: Kamil Stoch (Polonia), campion olimpic la sarituri cu schiurile de pe trambulina normala

Polonezul Kamil Stoch a castigat, in cursul zilei de duminica, medalia de aur in proba de sarituri cu schiurile de pe trambulina normala de la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci.

JO Soci: Sorin Iulian Patea, eliminat in calificarile de la sarituri cu schiurile - trambulina normala

Sportivul roman Sorin Iulian Patea s-a clasat, sambata, pe locul 45 in calificarile probei de sarituri cu schiurile de la trambulina normala, la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci Rusia).

Dara Howell a devenit prima campioana olimpica in proba de schi freestyle - slopestyle

Canada si-a consolidat primul loc in clasamentul pe medalii la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, dupa ce doua sportive din aceasta tara s-au clasat pe podium in proba feminina de schi freestyle -.

JO Soci: Biatlonista Eva Tofalvi, locul 22 la sprint - Anastasia Kuzmina, campioana olimpica la Soci

Sportiva Eva Tofalvi s-a clasat, duminica, pe locul 22 in proba de sprint 7,5 kilometri din cadrul concursului de biatlon de la Jocurile Olimpice de iarna de la Soci, informeaza site-ul oficial al competitiei.

actualitate, 06:45