11:30

Finala League

Victorie categorica pentru Olympiakos Pireu, 4-2 cu Aston Villa, in prima mansa a semifinalelor Europa Conference League

Olympiakos Pireu este acum favorita la calificarea in finala Europa Conference League la fotbal, dupa ce a invins echipa engleza Aston Villa cu scorul de 4-2 in prima mansa a semifinalelor.

Europa League: Bayer Leverkusen, cu un pas in finala Remiza intre Marseille si Atalanta

Bayer Leverkusen continua seria fenomenala de meciuri fara infrangere din acest sezon: noua campioana din Bundesliga este foarte aproape de calificarea in finala Europa League, dupa ce s-a impus cu 2-0 pe terenul echipei AS Roma. Tot joi, Olympique Marseille si Atalanta Bergamo au terminat la egalitate in mansa tur a semifinalelor, scor 1-1.

Leverkusen, cu un pas in finala Europa League dupa victoria din Cetatea Eterna

Noua campioana a Germaniei continua sezonul de senzatie cu o victorie pe Stadio Olimpico impotriva celor de la AS Roma, in mansa tur a semifinalelor din Europa League.

Olympiacos Pireu produce surpriza in semifinalele Conference League

Singura echipa din estul Europei ajunsa in careul de asi al cupelor europene este cu un pas in finala.

Se contureaza finala Conference League: Olympiakos si Fiorentina, victorii mari in semifinale

A treia competitie europeana intercluburi a oferit doua partide incendiare.

Champions League: Borussia Dortmund vs PSG - Parizienii, favoriti pentru finala

Borussia Dortmund - PSG, meci contand pentru prima mansa a semifinalelor din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 1 mai, de la ora 22:00, pe Signal Iduna Park, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Dinamo, calificata in Final Four-ul EHF European League. Dulaii au batut-o pe Skjern chiar la ea acasa

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul EHF European League, dupa ce a obtinut o noua victorie in fata echipei daneze Skjern Handbold, cu scorul de 38-34, in deplasare, in returul sferturilor de finala. Dupa ce castigase meciul de pe teren propriu cu scorul de 28-27, campioana Romaniei a inceput ca .

CS Dinamo s-a calificat spectaculos in semifinalele EHF European League

CS Dinamo Bucuresti a reusit o calificare spectaculoasa in semifinalele competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a invins in deplasare cu echipa daneza Skjern Handbold, cu scorul de 38-34 20-12), marti seara, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Europa Conference League in faza semifinalelor: Care sunt favoritele

Aston Villa, Fiorentina, Olympiacos si Bruggessunt echipele ramase in cursa pentru cucerirea trofeuluiUEFA Europa Conference Leaguein acest sezon. Prima mansa a semifinalelor va avea loc joi, 2 mai, in timp ce returul se va disputa o saptamana mai tarziu, pe 8, respectiv 9 mai. Aston Villatraieste un moment istoric, avand ocazia sa ajunga intr-o finala .

Handbal: Dinamo Bucuresti - Skjern Handbold, scor 28-27, in turul sferturilor European League

Campioana Dinamo Bucuresti a invins marti, pe teren propriu, intr-o atmosfera electrizanta, formatia daneza Skjern Handbold, scor 28-27 14-15), in turul sferturilor de finala ale European League. Returul va fi in 30 aprilie, in deplasare, pentru un loc la Turneul F4.

Dinamo, victorie la limita in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 28-27 in fata danezilor de la Skjern Handbold, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League. Dulaii lui Xavi Pascual au inceput bine si a condus in mai multe randuri 4-1, 7-4, 8-5), dar pana la pauza danezii .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Manchester City s-a calificat in finala Cupei Angliei Victorie la limita cu Chelsea

Dupa ratarea calificarii in semifinalele Champions League, Manchester City pare ca a trecut peste dezamagire si a invins sambata Chelsea Londra, scor 1-0, in semifinalele Cupei Angliei.

VIDEO Portarul lui Aston Villa nu a fost eliminat, desi a primit al doilea cartonas galben - Explicatia din regulament

Emiliano Martinez, portarul echipei Aston Villa, a primit al doilea cartonas galben la meciul castigat la lovituri de departajare in fata formatiei Lille, in sferturile de finala ale Conference League, dar nu a fost eliminat.

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in semifinalele Europa League

Olympique Marseille se va intalni cu Atalanta Bergamo, iar AS Roma o confrunta cu Bayer Leverkusen, in semifinalele Europa League la fotbal, dupa meciurile de joi, din mansa secunda a sferturilor de finala.

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

Europa League: Liverpool si AC Milan, eliminate in sferturi Duelurile din semifinale

AC Milan si Liverpool au parasit joi acest sezon al cupelor europene, dupa ce au fost eliminate din sferturile de finala ale Europa League. AS Roma, Atalanta si Leverkusen sunt echipele calificate in semifinale.

PAOK, eliminata din sferturile de finala ale Conference League, dupa partida cu Brugge, scor 0-2

PAOK a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din sferturile de finala ale Conference League, desi echipa lui Razvan Lucescu spera ca va intoarce scorul din prima mansa. PAOK a fost eliminata din sferturile de finala ale Conference League Belgienii au deschis scorul in minutul 33, prin Ferran Jutgla, fost jucator al Barcelonei, care a reusit sa se impuna in fata lui Kotarski printr-un sut in coltul stang al portii.

actualitate, 11:30