11:00

CM 2014. VIDEO Coasta de Fildes - Japonia 2-1. Drogba a schimbat meciului

Coasta de Fildes a reusit o victorie importanta la Campionatul Mondial, trecand cu 2-1 de nationala Japoniei, dupa ce a fost condusa cu 1-0. continuă pe Adevărul

Ivorienii debuteaza victorios la CM 2014, 2-1 cu Japonia

Coasta de Fildes a dispus de Japonia, scor 2-1, intr-un meci in care experienta lui Didier Drogba s-a dovedit a fi decisiva. Japonezii au condus la pauza, dupa golul inscris in minutul 16 de Honda, dar au pierdut totul in doar doua minute, la mijlocul partii secunde, cand Bony si Gervinho si-au pus capul la contributie si au adus prima victorie a Coastei de Fildes in Grupa C. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

Rezultate faza grupelor, CM 2014: Costa Rica - Uruguay, 3-1, Italia - Anglia, 2-1, Coasta de Fildes - Japonia, 2-1

Reprezentativa statului Costa Rica a invins, sambata, la Fortaleza, cu scorul de 3-1 0-1), selectionata Uruguayului, intr-un meci contand pentru grupa D de la Cupa Mondiala. Pentru Uruguay a marcat Cavani, in.

Coasta de Fildes revenit de la 0-1 si a invins Japonia cu 2-1 la Cupa Mondiala. Yaya Toure a fost declarat jucatorul meciului

Reprezentativa Coastei de Fildes a invins, la Recife, selectionata Japoniei, intr-un meci contand pentru grupa C de la Cupa Mondiala, ivorienii revenind de la 0-1 pentru a castiga cu un scor final de 2-1.

actualitate, 11:00