01:05

JO 2016 - Box: Mihai Nistor, invins in turul doi al categoriei +91 kg

Singurul reprezentant al Romaniei in concursul de box de la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, Mihai Nistor, a fost invins, sambata, la puncte, de iordanianul Hussein Iashaish, in turul doi al categoriei +91 de kilograme. continuă pe Hotnews

OLIMPIADA. Boxerul Mihai Nistor, invins dupa o decizie complet aiurea

Pugilistul Mihai Nistor a fost invins cu 2-1 la decizie de Hussein Iashaish Iordania), in turul secund al categoriei plus 91 de kilograme, dupa o partida in care adversarul sau a fost numarat de do.

OLIMPIADA. Reactia boxerului Mihai Nistor, dupa ce a fost furat pe fata de arbitri

La pesteo ora dupa ce publicul l-a aclamat ca infrint nemeritat, Mihai Nistor este felicitat la doua minute de cite un pugilist sau un antrenor care se scurg pe linga el, la iesirea.

Singurul boxer roman la Jocurile Olimpice, furat ca la drumul mare: nedreptate uriasa facuta lui Mihai Nistor

Campion mondial absolut AIBA Pro Boxing la categoria supergrea, pugilistul de 25 de ani a ajuns la Rio de Janeiro cu gandul la o medalie, insa a cazut victima jocurilor murdare din lumea boxului.