19:45

Atletico Madrid, in sferturile Ligii Campionilor, dupa 4-2 cu Leverkusen, in urma penaltiurilor

Campioana en-titre a Spaniei si vicecampioana Europei, Atletico Madrid, s-a calificat cu dificultati in sferturile Ligii Campionilor. Cu toate ca au dominat jocul, elevii lui Diego Simeone, au avut nevoie de loviturile de departajare pentru a . continuă pe România Liberă

As Monaco s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor. Eliminare dramatica pentru Arsenal

AS Monaco este una dintre ultimele echipe calificate in sferturile Ligii Campionilor, dupa ce a trecut, la limita, de Arsenal Londra. Tunarii s-au impus cu 2-0, la Monaco, dar au fost eliminati pe baza golurilor mai putin inscrise in deplasare.

HCM Baia Mare - Viborg 32-22/ Calificare in sferturile Ligii Campionilor

HCM Baia Mare campioana Romaniei la handbal feminin) s-a calificat, in premiera, in sferturile Ligii Campionilor, dupa ce a invins cu 32-22 17-11 la pauza) pe Viborg, din Danemarca.

FOTO Calificare istorica pentru HCM Baia Mare in sferturile Ligii Campionilor. Scor final 32-22

HCM Baia Mare s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa ce a invins in aceasta seara, pe teren propriu, pe danezele de la Viborg. A fost un meci extrem de placut ochiului, cu multe faze frumoase, cu o Paula Ungureanu intr-o forma de zile mari. O victorie mai mult decat meritata de handbalistele antrenate de Tone Tiselj.

Simeone, dupa calificarea in sferturile Ligii Campionilor: A fost dificil, dar sunt mandru

Tehnicianul echipei Atletico Madrid, Diego Simeone a declarat dupa calificarea in sferturile Ligii Campionilor, ca meciul retur cu Bayer Leverkusen, scor 4-2 dupa loviturile de departajare, a fost dificil, dar a spus.

HCM Baia Mare a invins Viborg, si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 32-22 17-11), formatia daneza Viborg, in ultimul meci din grupa 2 a competitiei, potrivit Mediafax.

HCM Baia Mare a invins Viborg si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

HCM Baia Mare - Viborg 32-22. Campioana Romaniei s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 32-22 17-11), formatia daneza Viborg, in ultimul meci din grupa 2 a competitiei.

FOTO Calificare istorica pentru HCM Baia Mare in sferturile ligii campionilor. Scor final 32-22

HCM Baia Mare isi joaca calificarea in sferturile Ligii Campionilor impotriva echipei daneze Viborg. Ultima partida din cadrul grupei principale 2 a EHF Champions League va avea loc in data de 15 martie, cu incepere de la ora 20:00.

HCM Baia Mare s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Campioana HCM Baia Mare a obtinut o victorie la zece goluri diferenta in fata danezelor de la Viborg, scor 32-22, si s-a calificat astfel in sferturile Ligii Campionilor de pe locul trei in Grupa B.

FOTO HCM Baia Mare isi joaca calificarea in sferturile Ligii Campionilor in fata Viborg (LIVE)

actualitate, 19:45