17:30

CSM Bucuresti, victorie in deplasare cu Borussia Dortmund

Echipa CSM Bucuresti a obtinut, duminica, al doilea succes in actuala editie de Champions League. continuă pe Online Sport

Liga Campionilor: CSM Bucuresti, victorie importanta pe terenul Borussiei Dortmund

CSM Bucuresti a obtinut a doua victorie in grupa A a Ligii Campionilor: campioana Romaniei la handbal feminin s-a impus, duminica, pe terenul echipei Borussia Dortmund, scor 25-22.

CSM Bucuresti a invins echipa germana BV Borussia Dortmund

CSM Bucuresti a invins BV Borussia 09 Dortmund, cu scorul de 25-22 12-11 la pauza) intr-un meci din Liga Campionilor la handbal feminin. Borussia a condus o singura data, cu 3-2, in timp ce tigroaicele au avut si patru goluri avans in prima repriza 8-4), dar la pauza ecartul a fost minim, 12-11. Jocul a .

Borussia Dortmund, din nou lider in Bundesliga

Borussia Dortmund a castigat cu scorul de 3-1, acasa, impotriva lui FSV Mainz. Erling Haaland a inscris de doua ori, ducand astfel echipa pe primul loc in Bundesliga. Haaland, revenit dupa o accidentare care l-a tinut departe de gazon din luna septembrie, a incris in min. 54 din penalty si 90+4, devansandu-l pe Lewandowski Bayern Munchen) .

actualitate, 17:30