13:15

Denis Shapovalov, nervos ca lua bataie de la Rafael Nadal, le-a spus arbitrilor ca sunt corupti

Iritat de faptul ca Rafael Nadal si-a luat prea mult timp pentru a servi, canadianul Denis Shapovalov i-a transmis lui Carlos Bernardes urmatoarele: Sunteti toti corupti. continuă pe Adevărul

VIDEO Denis Shapovalov, reactie virulenta in timpul meciului cu Rafael Nadal: Sunteti toti corupti

Denis Shapovalov a oferit faza zilei de la Australian Open, canadianul luandu-se la un moment dat de arbitrul de scaun. Iritat de faptul ca Rafael Nadal si-a luat prea mult timp pentru a servi, canadianul i-a transmis lui Carlos Bernardes urmatoarele: Sunteti toti corupti.

VIDEO Australian Open: Rafael Nadal, cu mari emotii in semifinale dupa ce a condus cu 2-0 la seturi

Rafael Nadal a facut pasul in semifinalele de la Australian Open dupa o adevarata batalie cu Denis Shapovalov. Ibericul a condus cu 2-0 la seturi, dar canadianul a intors meciul si a trimis duelul intr-o mansa decisiva. Dupa patru ore si 8 minute, Nadal s-a impus cu mare dificultate si continua parcursul de la Melbourne.

DigiSport: Denis Shapovalov a vrut sa-si explice iesirea nervoasa si l-a atacat din nou pe Rafael Nadal

Canadianul a fost un car de nervi in partida de la Melbourne si, in setul secund, i-a strigat arbitrului sunteti toti corupti!, nemultumit fiind ca Rafael Nadal intarzie prea mult la serviciu.

Rafael Nadal se califica in semifinale cu stari de slabiciune si dureri in stomac sau piept. Cadere fizica majora: Mi-au luat tensiunea. Nu am mai putut sa respir cum trebuie

Jocul lui Rafael Nadal a scazut brusc in partida din sferturile de finala cu canadianul Denis Shapovalov, dupa ce dominase categoric meciul. El a chemat medicul si a facut niste gesturi elocvente, desi nu s-a auzit ce a spus. Cu toate acestea, experienta sa a facut diferenta in setul al cincilea, fiind capabil sa isi mentina serviciul si sa capitalizeze erorile de amator ale adversarului.

Rafael Nadal a avut nevoie de patru ore si 5 seturi pentru a ajunge in semifinalele Australian Open. Ce l-a ajutat sa treaca mai departe

Rafael Nadal locul 5 ATP) s-a calificat in semifinale la Australian Open, dupa un meci de cinci seturi si peste patru ore de joc cu Denis Sapovalov locul 14 ATP).

Rafael Nadal, in sferturile de finala de la Australian Open. A scapat de campionul olimpic Zverev, neamtul fiind eliminat, in optimi

Rafael Nadal loc 5 ATP) s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open, dupa un meci cu Adrian Mannarino loc 69 ATP), partida in care primul set a durat o ora si 22 de minute.

VIDEO Australian Open: Rafael Nadal, calificare in sferturi in fata lui Adrian Mannarino - Primul set a durat aproape o ora si jumatate

Rafael Nadal 5 ATP) l-a invins pe francezul Adrian Mannarino 69 ATP), duminica, in optimile Australian Open, la finalul unui meci de trei seturi.

actualitate, 13:15