23:30

VIDEO Australian Open: Rafael Nadal, cu mari emotii in semifinale dupa ce a condus cu 2-0 la seturi

Rafael Nadal a facut pasul in semifinalele de la Australian Open dupa o adevarata batalie cu Denis Shapovalov. Ibericul a condus cu 2-0 la seturi, dar canadianul a intors meciul si a trimis duelul intr-o mansa decisiva. Dupa patru ore si 8 minute, Nadal s-a impus cu mare dificultate si continua parcursul de la Melbourne. continuă pe Hotnews

Rafael Nadal se califica in semifinale cu stari de slabiciune si dureri in stomac sau piept. Cadere fizica majora: Mi-au luat tensiunea. Nu am mai putut sa respir cum trebuie

Jocul lui Rafael Nadal a scazut brusc in partida din sferturile de finala cu canadianul Denis Shapovalov, dupa ce dominase categoric meciul. El a chemat medicul si a facut niste gesturi elocvente, desi nu s-a auzit ce a spus. Cu toate acestea, experienta sa a facut diferenta in setul al cincilea, fiind capabil sa isi mentina serviciul si sa capitalizeze erorile de amator ale adversarului.

VIDEO Australian Open: Rafael Nadal, calificare in sferturi in fata lui Adrian Mannarino - Primul set a durat aproape o ora si jumatate

Rafael Nadal 5 ATP) l-a invins pe francezul Adrian Mannarino 69 ATP), duminica, in optimile Australian Open, la finalul unui meci de trei seturi.

VIDEO Australian Open: A patra favorita, eliminata surprinzator in sferturi

Madison Keys continua parcursul fantastic de la Australian Open, locul 51 WTA reusind sa faca o noua victima din randul favoritelor. Americanca a eliminat-o pe a patra favorita, Barbora Krejcikova campioana en-titre la Roland Garros).

Tsitsipas, victorie cu emotii in fata lui Fritz

Grecul Stefanos Tsitsipas este ultimul jucator calificat in sferturile de finala la Australian Open.

VIDEO Continua surprizele la Australian Open: Doua mari favorite, eliminate in optimi

Pe tabloul feminin de simplu surprizele se tin lant la aceasta editie de la Australian Open, alte doua mari favorite fiind eliminate din Grand Slamul de la Melbourne.

VIDEO Australian Open: Simona Halep, eliminata in optimi dupa un meci maraton cu Alize Cornet

Simona Halep si Alize Cornet au oferit o adevarata lupta in optimile de la Australian Open. Romanca nu a inceput deloc bine meciul, a fost condusa cu set si break, dar a reusit sa revina in ciuda problemelor cauzate de temperaturile ridicate de la Melbourne au fost chiar si 33 de grade Celsius) si sa impinga confruntarea in set decisiv. Frantuzoaica aflata pe locul 61 in ierarhia WTA a facut breakul decisiv in al saptelea game si, dupa ce a ratat doua mingi de meci la retur, a inchis partida cu serviciul 6-4, 3-6, 6-4, dupa doua ore si 33 de minute de joc). Simona Halep, coborare importanta in clasamentul WTA dupa eliminarea de la Australian Open.

VIDEO Prima reactie a Simonei Halep dupa ce a fost eliminata in optimi la Australian Open

Simona Halep a pierdut in fata lui Alize Cornet, luni, in optimile turneului de la Australian Open. La conferinta de presa de dupa partida, sportiva din Romania a acuzat caldura infernala de pe teren, sustinand ca temperatura insuportabila i-a provocat dureri in tot corpul.

Prima reactie a Soranei Cirstea dupa calificarea in optimi: E vorba si despre minte

Pentru a doua oara in cariera Sorana Cirstea patrunde in optimile de finala de la Australian Open.

Rafael Nadal a avut nevoie de patru ore si 5 seturi pentru a ajunge in semifinalele Australian Open. Ce l-a ajutat sa treaca mai departe

Rafael Nadal locul 5 ATP) s-a calificat in semifinale la Australian Open, dupa un meci de cinci seturi si peste patru ore de joc cu Denis Sapovalov locul 14 ATP).

Ashleigh Barty, fara probleme, in semifinalele Australian Open. La baieti, Matteo Berrettini il va infrunta pe Rafael Nadal in penultimul act al turneului

Ashleigh Barty, numarul 1 mondial si favorita locala, s-a calificat in semifinale la Australian Open, dupa un meci de 63 de minute cu americanca Jessica Pegula.

actualitate, 23:30