16:15

DigiSport: A castigat aurul la Jocurile Paralimpice cu un record mondial, dar medalia i-a fost furata de organizatori! Motivul

Muhammad Ziyad Zolkefli a cucerit medalia de aur in proba de aruncare a greutatii la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, stabilind un record mondial, insa ulterior a fost deposedat de premiu. continuă pe Hotnews

JOCURILE PARALIMPICE Ministrul medaliat, premiera sportiva

Tara noastra reuseste sa scrie istorie in sport chiar si in momentele mai putin faste ale acestui domeniu de activitate. Eduard Novak este primul ministru in functie care castiga o medalie la Jocurile Paralimpice. Performanta merita semnalata si salutata. Ministrul Tineretului si Sportului, Eduard Novak, a obtinut medalia de argint in proba de urmarire individuala 4000 m din cadrul concursului de ciclism de la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.

Eduard Novak, locul 8 la contratimp pe sosea, la Jocurile Paralimpice! Cand va lua startul in urmatoarea proba

Sportivul Eduard Novak, actualul ministru al Tineretului si Sportului, ocupat locul 8 la contratimp pe sosea, categoria C4, la Jocurile Paralimpice de la Tokyo.