16:30

Europa League: Besiktas, Celta Vigo si Genk s-au calificat in sferturile de finala

Formatiile Besiktas Istanbul, Celta Vigo si RC Genk s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Europa, dupa rezultatele inregistrate, joi seara, in mansa secunda a optimilor competitiei, potrivit News. ro. continuă pe Hotnews

S-au stabilit primele trei echipe calificate in sferturile de finala a Europa League

Besiktas, Genk si Celta Vigo sunt primele trei formatii care merg in faza sferturilor de finala din Europa League in urma rezultatelor din mansa retur a meciuri sustinute in optimi. Besiktas a.

Europa League: AS Roma vs Lyon, Manchester United vs Rostov (Programul complet al serii)

Joi se vor disputa partidele din cadrul mansei secunde a optimilor Europa League. Stadio Olmpico va gazdui confruntarea dintre AS Roma si Olimpique Lyon, dupa ce in meciul tur francezii s-au impus cu 4-2. Intr-o alta partida a serii, Manchester United va primi pe Old Trafford vizita celor de la FK Rostov. In tur, cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1.

actualitate, 16:30