13:45

Florin Mergea, invins in primul tur, la dublu, la Wimbledon

România Liberă România Liberă,

Florin Mergea a pierdut, alaturi de coechipierul sau, croatul Marin Draganja, meciul de dublu, din prima runda a turneului de la Wimbledon. Cei doi au fost invinsi de spaniolii Marcel Granoillers/Marc Lopez, cap de serie numarul 6, cu scorul de 7-67), 1-6, 2-6, 6-3, 1-6. continuă pe România Liberă

Florin Mergea si Marin Draganja au fost eliminati in primul tur la Wimbledon

Perechea romano-croata FlorinMergea/MarinDraganja a fost eliminata, miercuri, din primul tur al probei de dublu de la Wimbledon. Cei doi au fost invinsi de cuplul spaniol Marcel Granollers/Marc Lopez cu.

LIVE WIMBLEDON Simona Halep impotriva unei brazilience in primul tur la Wimbledon (marti, dupa ora 19:00)

Simona Halep intra marti, dupa ora 19:00, la turneul de la Wimbledon, in primul tur. Ea este favorita numarul 3 a turneului si o va intalni pe brazilianca Teliana Perreira Brazilia).

Romanul Victor Hanescu a fost invins in primul tur al turneului de la Wimbledon

Victor Hanescu, locul 104 ATP, a fost eliminat, luni, din primul tur al turneului de la Wimbledon, al treilea Grand Slam al anului. Romanul a fost invins de cehulTomas Berdych, locul 6 ATP, cu scorul de 6-7 5),.

Cirstea a semnat condica si a iesit in primul tur la Wimbledon

Pana la urma George Cosac, presedintele Federatiei Romane de Tenis, a avut dreptate cand a spus despre Sorana Cirstea ca va face cel mai probabil un simplu act de prezenta la Wimbledon din cauza problemelor de sanatate pe care le-a acuzat in ultima perioada.

Hanescu pierde in primul tur la Wimbledon

Victor Hanescu a facut un meci bun contra cehului Tomas Berdych, luni, in prima zi a turneului de la Wimbledon, dar nu a fost suficient pentru a produce surpriza.

Monica Niculescu, eliminata in primul tur la Wimbledon

Jucatoarea de tenis Monica Niculescu, locul 65 WTA, a ratat, luni, calificarea in turul doi la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului. Niculescu a fost invinsa, in runda inaugurala, cu scorul de.

Mergea eliminat in primul tur la Wimbledon in proba de dublu

Florin Mergea si Marin Draganja au dat in primul tur la Wimbledon peste spaniolii Marcel Granollers si Marc Lopez, cei care i-au oprit in semifinale la Roland Garros.

Wimbledon: Andreea Mitu, eliminata in primul tur

Andreea Mitu a fost eliminata de la Wimbledon , in primul tur. Mitu a pierdut cu 2-6, 1-6, meciul cu Agnieszka Radwanska.

Live Text: Halep- Pereira, in primul tur la Wimbledon

Simona Halep debuteaza azi pe iarba de la Wimbleon. Adversara romancei este Teliana Pereira, din Brazilia. Cele doua jucatoare nu s-au mai intalnit niciodata pana acum, iar Halep este favorita- ocupa locul 3 mondial, fata de 88- locul ocupat de adversara ei in clasamentul WTA.

Live Text: Halep- Pereira, in primul tur la Wimbledon, dupa ora 19