00:07

incep optimile Euro 2020: Cu ce echipe s-ar intersecta, in sferturi, castigatoarele din aceasta seara

Dupa doua zile de pauza, turneul final se reia, diseara, de la ora 19. Si vom avea cate doua partide, in fiecare zi, pana marti. continuă pe Adevărul

Optimile Euro 2020. Ce mari echipe internationale vor juca in Bucuresti

S-au stabilit optimile Euro 2020. Miercuri seara s-au desfasurat ultimele partide din grupele turneului final. in grupa E, Spania a reusit sa se califice, prin victoria categorica obtinuta asupra Slovaciei, 5-0. in schimb, Polonia lui Lewandowski a parasit competitia, fiind invinsa de Suedia cu 2-3. Dar dramatismul serii a fost asigurat de intalnirile din grupa .

Cat costa biletele pentru meciul Franta - Elvetia, din optimile EURO 2020, gazduit pe Arena Nationala din Bucuresti

Incepand cu data de 22 iunie, pe platforma de ticketing UEFA, au fost puse la vanzare biletele pentru meciul dintre Franta si Elvetia, din optimile EURO 2020, gazduit la Bucuresti, pe Arena.

Lectia lui Modrici pentru fotbalistii romani: Ce a facut dupa calificarea in optimile Euro 2020 VIDEO

Micutul mijlocas de doar 1,72 de metri a marcat un gol splendid, intr-un moment in care Croatia era eliminata de la Euro 2020. Iar gestul sau de la finalul meciului cu Scotia a aratat ce inseamna sa ai foame de rezultate si la 35 de ani.

Croatia a rupt blestemul de 33 de ani: Ce inseamna calificarea ei, in optimile Euro 2020

Dupa ce au disecat palmaresul stelar al lui Modrici, statisticienii au descoperit cateva detalii interesante si despre nationalele care au evoluat, marti seara, in grupa D.

Euro 2020: Danemarca a obtinut o victorie concludenta (4-0) in fata Tarii Galilor si merge in sferturi

Danemarca a trecut la scor 4-0) de Tara Galilor in optimile Euro 2020, in urma unui meci controlat in totalitate de nordici. Trupa lui Hjulmand merge la Baku pentru a infrunta Olanda sau Cehia in sferturile competitiei.

Spania, rabufnire de orgoliu. La Roja a zdrobit Slovacia, 5-0, obtinand prima victorie la EURO 2020 in celalalt meci din grupa, Polonia a fost invinsa de Suedia si paraseste competitia

Selectionata de fotbal a Spaniei s-a impus categoric impotriva Slovaciei, scor final 5-0, miercuri, pe Estadio de la Cartuja din Sevilla, si a obtinut calificarea in optimile EURO 2020. Cu doar o victorie in Grupa.

Euro 2020: Suedia (castigatoarea grupei) si Spania fac pasul in optimi

Dupa doua meciuri nebune cu zece goluri marcate, Suedia si Spania s-au calificat in optimile Euro 2020. Slovacia, de pe locul trei, are sanse infime sa prinda unul dintre cele doua locuri ramase disponibile.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

Euro 2020, optimi: Nimic putred in Danemarca! Tara Galilor, eliminare rusinoasa de la turneul final

Danemarca a invins, sambata seara, la Amsterdam, cu scorul de 4-0 1-0), nationala Tarii Galilor, in optimile de finala de la Euro 2020.

LiveBLOG Euro 2020: Italia vs Austria 0-0 (Rep. II) - 65 Golul lui Arnautovic, anulat pentru ofsaid

Italia si Austria se dueleaza, sambata, de la ora 22:00, in optimile de finala ale Euro 2020. Ambele echipe au impresionat in grupe, Squadra Azzurra reusind chiar sa castige toate partidele. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

actualitate, 00:07